| Cristina071699 a întrebat:

Este posibil ca un profesor sa ma lase cu situatie neincheiata si sa nu ma bage in bac chiar daca am note, am teza data si nu am absente? Mentionez ca orice medie mi-ar iesi pe semestrul II nu raman corigenta la materia respectiva. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca situatia expusa de tine este reala nici un profesor nu are dreptul sa te lase cu situatia neincheiata, dimpotriva, are obligatia sa-ti incheie situatia. Daca nu o face poti reclama la diriginte si director.
Si nu un profesor oarecare si chiar nici directorul scolii nu te pot opri de la bacalaureat, la acesta te inscrii tu daca ai promovat cl. a XII-a.