| popalexandra1234 a întrebat:

Am mai pus o intrebare legata de acest subiect dar sunt disperata.Am inceput scoala de 2 zile si simt ca inebunesc.Sa o iau cu inceputul.Sunt in a 10 a.Anul trecut am avut 2 prietene foarte bune la scoala, de la mine din clasa.Ieseam prin oras si una dintre ele R mi-a spus ca daca nu am fi eu si C nu stie ce ar facr.Mai erau 2 fete care am aflat ca nu ne suporta pe noi 3.Aceste sunt S si M.In al doilea semestru am fost intr-o excursie in care nu a venit si C.In excursie R nu prea m-a bagat in seama si facea de fata cu ceilalti glume naspa cu mine.S-a imprietenit cu alta colega T si de atunci sunt cele mai bune prietene.Pe mine si C ne-a uitat.Au stat amandoua in banca si nu am mai iesit in oras impreuna si nu prea am mai vorbit.In pauze era doar ele doua, se duceau prin curtea scolii.S-a terminat a 9 si in vacanta am vorbit de cateva ori.Eu am sunat.Am vrut sa ii arat ca conteaza pentru mine.Acum in a 10 a am intrebat-o daca sta cu mine in banca si a zis ca sta vu cu T.Dar in clasa surpriza s-a pus cu S si M, cele doua fete care ne barfeau.Tot e prietena cu T dar cu mine si C nu.Ne-a uitat complet.S-a imprietenit cu cele cu care nu vorbise mai nimic.Inainte era timida, acum parca vreau sa fie vedeta clasei.Nu mai stiu ce sa fac.Prietena care mi-a mai ramas mi-a spus ca a observat si ea asta.Sa ii spun acestei prietene sa vorbim cu R si sa o intrebam de ce? Oare se va supara si chiar nu va mai vorbii deloc noi? Imi vine sa plang cand ma gandesc la ea, la amintirile alea frumoase.Imi vine sa ii sterg numarul din telefon, sunt tare suparata si dezamagita de ea.Ce sa facem? Mie dor de ea. crying crying crying

3 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Las-o. Daca ea a plecat si nu mai vorbeste cu voi, inseamna ca ii e mai bine asa. Incearca sa iti faci alta prietena, si cu amintirile. Nu privii in trecut. Viitorul conteaza. Te pup.

| OoBunnyoO a răspuns:

Puteti sa o itnrebati de ce se comporta asa. Insa daca nu vrea sa va raspunda sau nu vrea sa va impacati nu ai ce sa ii faci. Oamenii se schimba si uneori pierdem prietenii, pentru ca nu ne mai intelegem cu ei. Nu este nimic, bucura-te ca mai ai o prietena si ca ai cu cine sa discuti. Pe parcurs iti vei face prieteni noi.

| MisFit20 a răspuns:

Timpul iti aduce prieteni dar trebuie sa faci si tu un minim efort.