| Alina_2047 a întrebat:

Bine sa incepem cu inceputul.Eu eram foarte buna prietena cu 2 fete D si L. Ele doua se cunosc de mult mai mult timp de cand ma cunosc pe mine.Acuma, anul asta, au inceput sa se apropie mai mult una de alta.Si eu am cam ramas pe dinafara.Atunci m-am imprietenit cu o alta fata C.In ultima vreme eu o onsider prietena mea cea mai buna.Cand in ultima saptamana L s-a bagat intre noi doua.Eu am stiut tot timpu ca eu si D si L nu suntem chiar la fel, dar acum am fost cam geloasa si pe ele si pe C.Imi e frica ca o sa raman pe dinafara. O sa fiu fata aia fara prieteni. Ceva ajutor/sfaturi?

Răspuns Câştigător
| NoLimit a răspuns:

Iti inteleg situatia big grin nu esti singura fata care trece prin lucrurile astea, ca o consolare iti pot spune si si D, L, C sau simtit la fel cand Tu incercai sa te apropi de cate una. Nu o sa fi niciodata "fata aia fara prieteni" chiar daca nu ai mai face parte din grupul lor; poate ca sunt atatea fete cu care nu ai discutat din cauza ca nu sunt asa populare, sau diferite de cele doua. Oricand iti poti face noi prieteni; dar daca vrei cu adevarat sa. ti pastrezi prietenele: D, L, C.ar trebui sa vorbesti cu cele 2, si sa faci in asa fel incat sa o incluzi si pe C in grupul vostru. Ati fi mult mai unite. Bafta :*