| MariaKKK a întrebat:

Am mare devoie de ajutor de la TINE! TU poti ajuta! Am o problema, incep sa plang fara motiv cand sunt singura, sau cand e cineva cu mine imi vine sa lacrimez chiar daca nu am motiv. am problema de 4 zile, din seara in care nu am putut sa dorm, si de atunci am inceput. Nu stiu ce am, chiar cand ma uit la televizor sau ascult muzica voioasa imi vine... am incercat s-a ascult muzica voioasa, sa ma uit pe net/youtube la lucruri amuzante cum ar fi vloggeri, sa respir usor, sa vorbesc pe skype cu un prieten si tot am problema. Si acum plang, desi nu am motiv... Ce credeti ca am? Si daca ati mai trecut prin asta, ce sa fac? Funda! Chiar am nevoie de ajutor, ma simt prost! :

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Noi nu cred ca te putem ajuta cu adevarat decat cu o idee sau un sfat. Din acest motiv te-as sfatui sa vorbesti in primul rand cu parintii, cu mama ta care sunt sigur ca te poate ajuta. Daca ea nu va reusi solutia cea mai buna ar fi sa fii consultata de un psiholog, deoarece pare a fi o depresie inexplicabila.

| OldSoul a răspuns:

Eu cred ca totusi ai un motiv pentru care incepi sa plangi poate e unul minor sau nu, eu zic sa incerci sa discuti cu diferite persoane care au simtul umorului, poate iti trece, sau cel putin sa plangi de la prea mult ras.

| SkyPilot a răspuns:

Poate un pic de depresie? Daca aceasta este explicatia, poate fi declansata de lipsa luminii soarelui sau de un deficit de magneziu. Stai la soare cand ai ocazia, adauhga broccoli la dieta ta. Poate ca te ajuta.
Ai mai putea incerca sa faci sport, sa alergi sau altceva ce iti este accesibil.

| christos1234 a răspuns:

Uite-te la filme de comedie des.

| AndradaMelania a răspuns:

Eu am trecut prin asta si mai am perioade si acum cand mai trechappy.
Eu de obicei ma simt asa cand trebuie sa imi vina ciclul, insa, inainte, cand eram mai mica pur si simplu simteam nevoia sa plang.
Aceasta nevoie vine din dorinta de a te descarca, ai probabil in sinea ta o nemultumire care te apasa, ai ceva care nu te face fericita si nu realizezi, insa subconstientul tau o face.
Parerea mea este ca esti un om normal, nu e ceva anormal sa treci printr-o perioada mai trista\melancolica.
Ai grija sa nu avanseze starea asta si sa nu cazi intr-o extrema, deoarece nu este sanatos in primul rand.
Eu de obicei cand sunt suparata imi dau drumul si plang, pana ma satur, dar in schimb ma candesc si la motive, adica "de ce plang?" apoi realizez ca au fost motive banale si imi revin.
Ma uit la Levi (friends show) pe YT, e tare si ma linisteste mult.
Totul porneste de la tine, nu de la altcineva.
Incearca sa stai sa meditezi, nu cauta pe internet nimic, pentru ca tot ce ai nevoie se adaposteste in tine, si mintea ta stie ce trebuie sa faca pentru a fi bine, trebuie doar sa o asculti!
Bafta, si nu uita ca ai toate raspunsurile, trebuie doar sa vrei sa le gasestihappy!