| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor!winking

e vorba despre o fata (ca de obiceiwinking

am nevoie de sfaturi\pareri...
>- cum sa fac sa vorbesc cu o fata si sa-i cer numarul de telefon?
(o vad in fiecare dimineata {in statie, ce-i dreptlaughingasta e} doar 10 minute si trebuie sa ii captez atentia intr-un fel...) CE-I ZIC PRIMA DATA? DAR PE PARCURS?

12 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cum au spus şi ceilalți, cel mai bine ar fi să te împrietenești cu ea, începând cu un simplu "Bună, sunt x. Te tot văd în fiecare dimineață în stație, şi mă întrebam dacă vrei să fim prieteni" sau ceva asemănător.
După o lungă/ scurtă convorbire, veți începe să vorbiți mai des şi nu doar în stație, ci şi pe rețele de socializare (yahoo messenger & facebook, etc) până vă veți cunoaște mai bine.
După un timp, îi poți cere numărul de telefon, iar mai târziu o scoți la o întâlnire.

| oOSaritaOo a răspuns:

Prefă-te că dai peste ea laughing când vi în staţie, uită-te pe telefon şi te prefaci că nu ai observat-o, iar dacă fata e mai mică de statură poţi glumii puţin pe seama ei, adică nu ai văzut-o că e prea mică sau ce mai îţi vine ţie... şi începi să vorbeşti cu ea, o întrebi unde merge, îi spui că o vezi în fiecare zi în staţie... dar nu-i cere nimic din prima zi, adică id, fb, nr de tel, cere-i-le a doua sau a treia zi. tongue

| trăncănici a răspuns:

Măsoar-o cu ochi admiratori, vezi cum reacţionează. Dacă faci un pas prea devreme, te pomeneşti ca şi colegul tău, fără un dinte în gură!

| Mădă0611 a răspuns:

Intai trebuie sa te imprietenesti cu ea.
Poti sa mergi si sa-i spui ceva de genul "hei, te tot vad pe aici ca simt ca ne cunoastem deja, ca suntem chiar prieteni, mi-ar placea sa fie asa" poti s-o intrebi daca vrea si ea, dar decat sa primesti un nu, mai bine nu laughing O intrebi cum o chema si apoi e simplu, mai ales daca va vedeti doar 10 minute pe zi, atatea povesti ati avea...despre scoala, muzica, filme, oameni (nu barfe), amintiri, idei. Numarul i-l ceri dupa ce simti ca are cat de cat incredere in tine. happy
Hai, curaj! smug

Răspuns utilizator avertizat
| AiEnma97 a răspuns:

Intreab-o ceva random, gen "Cat e ceasul?" sau "Am pierdut tramvaiul?" si spune-i de ce nu trebuie sa intarzii undeva, apoi incepe sa vorbesti despre tine. La sfarsit, intreab-o cum o cheama si cere-i numarul de telefon "ca sa-ti spuna daca ai mai pierdut tramvaiul" happy
Sau poti oricand sa te duci fix la ea, sa o intrebi cum o cheama si sa-i spui sa ti-a captat atentia prin frumusetea ei sau mai stiu eu ce... happy
Noroc!

| FaraZahar18 a răspuns:

Vreau mai multe detalii

| FaraZahar18 a răspuns:

Urati-mi noroc pentru maine dimineata happy alaturi inca de un sfat, mi-ar prinde bine.

| FaraZahar18 a răspuns:

Mai multe pareri, va rog.

| Pufulete16 a răspuns:

In primul rand nu te balbaii cand vorbesti cu ea uraste chestia asta, da-i importanta niciodata nu amana ceva ce ati stabilit, alint-o, spune-i complimente si cere-i nr de telefon ca sa vorbiti pana noaptea tarziu(stiu ce ii place unei fete caci sunt fata:*)bafta! a si nu te purta grosolan cu eahappy

| Lavinuca a răspuns:

Stai langa ea si o intrebi cum o cheama... te prezinti o amuzi... vorbesti tot asa cu ea mai multe zile dupa care ii ceri numarul de telefon, id-ul, contul de facebook. Te descurci tu.