| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA, Buna pe 17 August plec la mare si am o problema eu am 14 ani, 1.65 si 53 kg zic eu nu sunt prea grasa... dar am burtica si la picioare am coapsele muptin mai mari adica mie nu-mi plac ca sunt mai groase stiti ce asi putea face pana plec la mare sa scap mai ales de burtica in primul rand si dupa coapsele exercitii, mancare orice mersi :*

Răspuns Câştigător
| madutza2468 a răspuns:

Hmm...intr-un timp asa scurt nu prea ai ce face,dar incearca sa faci multe abdomene seara(sa faci in fiecare seara,daca faci multe, mai incolo a sa simti o cadura foarte mare in jurul abdomenului,asta inseamna ca arde grasimea),seara sa mananci ceva cat mai usor, si sa nu mananci dupa 6, daca ti-e foame poti sa mananci niste fructe,dimineata sa mananci cat mai mult iar in timpul zilei ai putea sa te duci si sa alergi in parc, sau sa mergi pe bicicleta, role ce vrei tu.acum pe timp de vara sa bei multa apa sa nu te dezhidratezi. sper ca ti-am fost de folos.

5 răspunsuri:
| aneta a răspuns:

Sa faci sport cum ar fi alergat, abdomene, sau sa stai intinsa si sa iti ridici ambele picioare simultan in sus.In timp ce faci sport pune-ti folie in jurul trupului, in zona burtii, deoarece vei transpira mai mult si o vei da mai repede jos.Incearca sa bei cat mai multa apa, sau apa cu felii de lamaie in ea, si bineinteles sa ai grija si la alimentatia ta.Consuma cat mai multe fructe si legume, evita cat de mult poti sa mananci multa paine, si inceraca sa nu mai mananci dupa ora 18:00happy

| Aesir a răspuns:

Abdomene si ar fi bun si ceva alergat big grin

| justme97 a răspuns:

Cum spune toata lumea abdomene dar sa nu te fortezi prea mult ca dupa ne intrebi de dureri de spate
asa ca pentru a mai face miscare eu zic sa joci un joc care iti place gen tenis de camp sau picior,volei,inot,baschet, role, fotbal asta pentru a arde caloriile
si cu mancarea:painea mai putina eu de ex mananc 2 -2 felii jum la o masa si se cam vad rezulate
si eu am coapsele mai mari si nu prea imi place dar prietenii imi zic ca arat bine asa ca am hotarat totusi sa incerc sa mananc multe fructe si legume si sa beau lichide.cateodata inlocuiesc masa de seara cu o felie de pepene rosu si un pahar de sirop de capsuni(poate un iaurt).am incercat sa manacmai sanatos si mai fara fastfood
ti am zis se obserta rezulate chiar si in timp scurt cum ai tu nevoie
mult succes si sper ca te am ajutathappy

| Anonim3007 a răspuns:

Niste friptura

| NoName_5754 a răspuns:

Incearca sa faci abdomene in fiecare zi.Si eu aveam aceeasi problema ca si tine prin clasa a 5-a.Am slabit cam 4 kg fagand 100 abdomene pe zi(nu trebuie sa faci atatea daca nu poti sau incearca sa le faci in mai multe serii)si renunatand la ciocolata, doar foarte rar mai mancam 2 cuburi de ciocolata neagra, la paine alba, grasimi.Incearca sa mananci cat mai multe fructe, legume mai ales ca e vara si ai de unde alege.Si nu uita cat mai mult sport!
Te pup si sper ca te-am ajutat!:*:*