| l1feincolor a întrebat:

Buna happy
Am nevoie de cateva idei despre viata de adolescent. Ce as putea spune? Ca este perioada dintre copilarie si maturitate... si mai ce? laughing

Răspuns Câştigător
| ForeverWarrior a răspuns:

Daca ai o tema ai putea scrie asa:Adolescenta este o perioada din viata noastra plina de urcusuri si coborasuri, un carusel de emotii si vise.In adolescenta ne formam ca si oamenii care o sa fim toata viata si tot aici se produc schimbari radicale de comportament si stil.

3 răspunsuri:
| l1feincolor explică:

Multumesc mult :*

| Vladde a răspuns:

Ca e cea mai frumoasa perioada din viata, ca toti care am trecut de ea o vrem inapoi, ca poti face orice fara sa-ti pese, ca te doare in basca de tot ce se intampla in jurul tau, ca viata e frumoasa cand esti adolescent

| Anca_4010 a răspuns:

Pai poti adauga: ''aceasta perioada este una dificila pentru ca trebuie sa avem grija cum ne formam, de acest lucru depinde familia si cei care te inconjara.In aceasta perioada multi dintre adolescentii sunt in anturaje periculoase, si se cred cei mai ''cool''. Viata de adolescent din zilele de azi este diferita cea de care a treccut, daca acum ne jucam la calculator si pe retelele de socializare atunci ei se disrau mai bine facand plimarii pe afara cu prietenii.'' ----- Cam asa ceva, eu asa am facut in clasa 9 e destul de OK. Sper ca te-am ajutat!