| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niște păreri. Am fost făcută sa mă simt extrem de vinovata de către iubitul meu și m-a făcut sa mă gândesc ca chiar nu sunt bună de nimic și ca nu am nicio calitate. El a venit din Anglia ca sa mă vadă ( noi avem o relație la distanta ). E a doua oară când a venit. Și problema e ca sta la tara și a venit de câteva ori sa ne vedem la oras unde locuiesc eu dar după nu ne am mai văzut deloc de ceva timp și nu mi s-a părut normal. Așa ca m-am gândit ca nu îi este dor de mine deloc și nu tine la mine. Și i am reproșat de multe ori ca nu înțelegeam de ce nu vine mai des, măcar în weekend. Si nu are un motiv intemeiat sa nu vina. Decat ca trebuie sa se trezeasca un pic mai dimineață. Bine, nu în fiecare zi dar măcar în week-end. Cer prea mult? El nu vrea sa recunoască ca greșește. Zice ca nu sunt înțelegătoare și nu știu sa apreciez nimic. Chiar sunt așa vinovata? Chiar e normal sa accept, deși e venit de mai bine de o luna, ca ne am văzut doar de vreo 7 ori? A cui îi este vina? Eu ca nu știu sa apreciez efortul ca totuși a venit din Anglia sau el ca e așa indiferent? Am încercat sa îi explic ce nu îmi convine dar nu vrea sa recunoască nici în ruptul capului ca greșește. Nu știu ce sa cred. Mă simt oribil. Mă face sa mă simt oribil spunându mi ca nu știu sa apreciez nimic și ca mă comport ca un copil. Voi ce credeți?

17 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Gândește-te un pic, nu este ceea ce vrei, nu este băiatul pe care îl vrei. Într-o relația nu este necesar doar sa va iubiți mai ales când toate celelalte aspecte sunt numai pe dos. Gândește-te pe viitor, vrei sa suferi în continuare pentru cineva care nu te respecta? Dacă nu va înțelegeți la început mai târziu o sa fie și mai rău. Dacă speri ca o sa fie mai bine te minți singurica. Iar mai târziu o sa îți fie mai greu sa te desparti de el. Nu aștepta ca lucrurile sa degenereze pentru ca o sa suferi mult. In plus sunt sigur ca exista mulți băieți care stiu sa te respecte asa cum ești. Dacă tu nu te iubești pe tine, atunci nu poți sa ai pretenții la alții sa te iubească. Ai grija de tine și nu uita ca meriți mai mult.

| Elisa2809 a răspuns (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Mi a promis așa de multe. Mina zis că vrea să mă facă cea mai fericita. Am fost naivă că l am crezut. Acum m-am atasat de el prea tare. Nu știu dacă pot să mă despart de el.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru Elisa2809):

Am mai discutat cu cineva despre probleme de genul. Îți las aici link-ul care o să-ți răspundă la majoritatea problemelor:
https://www.tpu.ro/......au-sa-vad/

| Violleta2022 a răspuns:

Adevarul este ca, da, te comporti ca un copil razgaiat!
Sa pleci si sa tot vii din Anglia nu-i deloc ieftin.
Daca vrei sa simti pe propria-ti piele, cumpara-ti bilete de avion si zboara saptamanal, sa te vad daca te tine punga.
Banuiesc ca nu are salariu de ministru, deci, castiga modest si muncetse pe rupte, fiind nevoit sa plateasca chirie, mancare, transport, telefon, electricitate si cate altele.
Nici un om cu capul pe umeri nu si-ar bate joc de banii munciti, sa vina saptamanal acasa.
Daca ai avea habar cat costa un bielt de avion, cat costa un transport pana la aeroport si inapoi, cat costa o chirie si restul, nu ai mai comenta aiurea.
Consider ca baiatul ala in situatia data, are perfecta dreptate!
Daca nu-ti convine, ia sari iute in avion si saptamanal mergi sa-l vizitezi, sa vad daca te tine punga!

| Elisa2809 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred că nu ai înțeles de unde sa vina săptămânalwinking citește mai atent

| Elisa2809 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred că nu ai înțeles de unde sa vina săptămânalwinking. Citește mai bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elisa2809):

Iata de unde vine mentiunea mea de saptamanal, taman din declaratia ta de mai sus:
"Bine, nu în fiecare zi dar măcar în week-end."

Tu stii ce inseamna weekend?
Week-end-ul se succede saptamanal!
Week-end = inseamna: sfarsit de saptamana si se succede in fiecare sambata si duminica, a fiecarei saptamani din an!
Avand 52 de saptamani pe an, avem 52 de weekenduri pe an!

| Elisa2809 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu i-am cerut să zboare săptămânal din Anglia in Romania, ar fi absurd să-i cer asta, ci sa vina săptămânal cu microbuzul de la țară la oraș cat sta in Romania. A venit în Romania dar am impresia că nu a venit pentru mine. Pentru că nu prea ne am văzut.

| Elisa2809 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu i-am cerut să zboare săptămânal din Anglia in Romania, ar fi absurd să-i cer asta, ci sa vina săptămânal cu microbuzul de la țară la oraș cat sta in Romania. A venit în Romania dar am impresia că nu a venit pentru mine. Pentru că nu prea ne am văzut. ( El stand o luna acasă)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elisa2809):

Serios? Acum schimbi datele problemei!

Dar, chiar si asa, tu de ce nu te duci saptamanal cu microbuzul la el, cand sta in Romania?

| mentholinks a răspuns:

Nu va potriviti, asta e clar.

| FaraNume1245 a răspuns:

De ce trebuie să facă el totul? De ce nu mergi tu cu microbuzul la el? Pentru că e mai ușor să arunci vina pe el, știu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este vina nimanui, nu te simti vinovatã când vã mai vedeti ar trebui sa va distrati putin.

| Elisa2809 a răspuns:

Nici macar nu-i pasă că nu ne vedem

| Elisa2809 a răspuns:

Mai ales că a făcut atâtea promisiuni și nu și le-a tinut

| dalexbun a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti gasesti pe altcineva, care sa fie compatibil cu tine.

| vas69 a răspuns:

Parerea mea, nu te mai consuma atata. Incearca sa-ti gasesti un prieten care sa tina cu adevarat la tine. Acesta de care zici t nu prea tine la tine si nu te ma-i agita atata, nu ti-ai dai seama de acest lucru. Trebuia sa-ti dai seama ca nu tine la tine, atunci cand a venit din Anglia si nu a trecut pe la tine, chiar sa ramana la tine sau sa te ia cu el.