| insiDEviL a întrebat:

Salut tpu..am sa va cer un sfat, sunt cu prietena mea de 1an si in ultimele 4-5 luni am ramas pe ascuns impreuna pentru ca tatal ei nu o lasa sa fie cu mine,iar noi am fost pana acum impreuna dar parintii ei tot ii spun ei sa aiba grija cu cine umbla, sa nu o prinda cu mine si a ales sa o terminam pentru ca nu avem nici o scaparesad Ce ar trebui sa fac? Ma gandeam sa incerc sa ma duc sa vorbesc cu tatal ei, pentru ca sunt un baiat care pentru mine ea e totul! Si mereu am avut grija de ea si prima mea grija mereu a fost ca ea sa fie bine si fericita!sad Mentionez ca ne iubim chiar enorm de mult dar la cum e situatia. vreau niste pareri!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate parintii ei sunt genul de parinti mai protectori si nu lasa din ce stiu ei, daca va iubiti asa mult, nu renuntati unul la altul orice ar fi...

| insiDEviL explică (pentru mona):

Nu stiu deloc ce sa fac..nu vreau in nici un caz sa renunt la ea! Cred ca daca tatal ei ar afla ca am avut grija de ea in fiecare minut al zilei si singura mea grija era sa fie ea bine si sa o vad zambind! Am renuntat la tot ce era nevoie doar doar ca ea sa fie bine si sa nu stea cu griji pentru mine, fara sa ma uit in spate! Dar imi este si frica ca daca tatal ei va reactiona urat, atunci chiar o voi pierde pentru totdeaunasad

| AleAlecS a răspuns:

Parintii tai ce cred despre situatia asta? Poate ai putea discuta cu ei si in cele din urma sa discuti si cu parintii fetei, sa afli care este motivul pentru care ei nu te plac.

| insiDEviL explică:

Credeti-ma ca pana acum am convinso sa rezistam sa ramanem pentru ca chiar ne iubim, ma gandeam sa incerc sa vorbesc eu cu tatal sau pentru ca nu sunt asa cum crede el! Ma cred baiat rau care cine stie ce vreau de la fata lor, dar nu sunt deloc asa! Si chiar ne iubim mult.