Întrebare recomandată | mindyabusiness a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma am parul asa aspru? am un balsam, dar nu ajuta sad

Răspuns Câştigător
| roberta7087 a răspuns:

Eu aveam aceiasi problema, dar mi-a spus o prietena sa ma limpezesc cu otet am incercat si parul este mult mai moale, se descurca mai usor si are si volum. Am mai auzit ca sa te speli cu galbenus de ou, dar pe asta nu am testat-o inca. Sper ca te.am ajutat! laughing

| mindyabusiness explică (pentru roberta7087):

Ce fel de otet? big grin

| roberta7087 a răspuns (pentru mindyabusiness):

Eu sincer am incercat cu otet de bucatarie, pentru ca din acela avea mama in casa si a dat roade! :*

| mindyabusiness explică (pentru roberta7087):

Si cum sa-l aplic? :s

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mindyabusiness):

Doua parti apa la una de otet.Pui intr-o oala si aplici pe par, apoi clatesti.
Otetul,, topeste'' urmele de sampon, iar mirosul dispare oricum!

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Foloseste o data pe saptamana o masca si dupa fiecare spalare un balsam leave in (de exemplu mai scump mythic oil de la l oreal professionel sau mai ieftin oricare spray de la gliss)

| RaduManole a răspuns:

Tunde-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.

| MariaKTA a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema sfatul meu ar fi sa nu foosesti balsamul pentru ca nu o sa te ajute pe mine m-a ajutat un sampon de la L'OREAL PARIS ELSEVE ARGININE RESIST X3 eu sunt foarte multumita de el

| Andreea0109 a răspuns:

Foloseste balsam iar cand te limpezesti incearca sa iti speli parul cu apa foarte rece ( sa nu dai pe scalp ca racesti). Usuca-te natural, la soare si in timpul uscarii da-ti cu putin ulei de ricin sau de cocos, de masline, uleiuri d-astea bune pentru par.

| mxriiaa a răspuns:

Crede-ma,nu il vrei moale de loc.
Eu am parul moale si nu poti sa faci nimic cu el mai ales sa il prinzi intr-o coada. E foarte moale ca a unei pisici si nu sta cand incerci sa il aranjezi.

| Lucys a răspuns:

Foloseste balsam le petit marseillais.O sa fi mai mult decat multumita.