| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre :
am cunoscut un baiat am inceput sa vb a trecut 1 luna el a inceput sami spue cai place de mine si ca sunt prima fata care il face sa se simnte altfel apoi ne-am certat. peste 4 zile ne-am impacat dar deja nu mai comunicam asa des dar foarte rar. Deja a inceput sa-mi placa mie de el. Am aflat ca deacum el este intro relatzi cu alta fata in acel moment mi s-a dus toata dispozitzi eram foartetrista.Imi place acum mie tare de el dar el e cu alta ce sa fac?

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Singurul lucru pe care-l poti face acum, este doar sa-i spui ce simti pentru el, si sa astepti sa vezi ce se intampla.
Daca spune "Mie nu-mi mai place de tine", nu este un motiv sa nu mai speri, pentru ca poate zice asta din cauza ca este deja intr-o relatie cu alta persoana.

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Mda i-asi spune dar n-am curajul sad sad

| MenInShadow a răspuns (pentru apocalipsa25):

Atunci iti place sa suferi?
Eu unul zic sa-i spui, pentru ca singura care v-a avea de suferit daca nu-i spui... ghici ce... esti tu.

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Cred ca ai dreptate sad

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Si ai vreo idee cum sa-i spun?

| MenInShadow a răspuns (pentru apocalipsa25):

Direct, simplu, fara sa-l iei pe ocolite, sa nu inteleaga altceva...

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Vb in privat ok?

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Da pentru i-am zis a raspuns asa cum ai zis tu si inca prietena lui e foarte geloasa acum pe mine

| MenInShadow a răspuns (pentru apocalipsa25):

Adica, mai exact, ce ti-a spus?

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

A zis : mie nu-mi pasa eu acum plac pe alta; asta mi-a zis el sad sad sad sad

| MenInShadow a răspuns (pentru apocalipsa25):

Iar eu ma asteptam la un raspuns ca asta, si ti-am zis si tie ca ar trebui sa te astepti.
I-a placut de tine, tu l-ai refuzat, acum rolurile s-au schimbat, doar nu te asteptai ca el sa reactioneze de genu "Da, si eu te plac, mereu te-am placut, vreau sa fiu cu tine"...
Ai doua optiuni:
1. Sa renunti la el, si sa-ti vezi de treaba.
2. Sa continui sa-ti placa de el, si sa refuzi pe altii.
De asemenea intotdeauna exista si o a 3-a optiune, asa ca, ai putea sa-l placi in continuare si, sa-ti continui viata normal, pana o sa te placa el, sau esti convinsa ca nu o sa te mai placa niciodata.

| apocalipsa25 a răspuns (pentru MenInShadow):

Nu stiu ce sa fac... apropo mersi pentru tot