| LasaNumele a întrebat:

Salut am mare nevoie de ajutor va rog. Am cunoscut o fata acum aproape un an. si am inceput sa vorbesc cu ea si a inceput sa aiba incredere mare in mine si mi-a zis ca-i place de un baiat. eu am incercat s-o ajut sa fie impreuna si m-am atasat ei su ede ea. dupa am vorbit ceva timp ( ei nu-i mai placea de el) si mie imi placea de ea dar nu stia. ea s-a combinat cu un baiat dupa ce s-au despartit am vorbit din nou... s-a atasat de mine, mie inca imi placea de ea dupa i-am zis ca imi place. am iesit si ne-am combinat si stateam odata afara si mi-a confundat numele cu al lui (de 2 ori) si cu o seara inainte mi-a aratat ca el tot o chema la suc si ea i-a zis ca merge ( mie mi-a zis ca i-a zis ca merge sa scape de el. ca nu va merge si nu a mers ) dupa ceva timp am aflat ca biatului de care i-a placut prima data ii place de ea ( el avand prietena ) si ea a inceput sa vorbeasca sec cu mine de atunci si tot am intrebat-o dar nu mi-a zis. si intr-un final mi-a zis ca tine la el dar ii trece ...si nu stiu ce sa fac. o iubesc foarte mult si stiu ca ma iubeste si stie ca eu o iubesc cu adevarat si el o sa stea cu ea doar ca arata bine dar nu stiu ce sa fac, va rog nu luati la misto pentru ca nici voua nu v-ar conveni.

18 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Frate, nu stiu ce-i intre voi, dar nu e ceea ce crezi, inca nu te iubeste daca te imparte cu celalat dobitoc. Bai, eu am o vorba, daca iubesti o persoana, din tot sufletul tau (asa cum pretinzi tu, si cum pretinde ea ca te iubeste) si la un moment dat, mai apare un marlan, si nu stii pe care sa-l alegi, alege-l pe al doilea, pentru ca, daca l-ai fi iumbit pe primul, nu ar mai aparea celalat! Eu zic sa lasi timpul sa rezolve treburile, inre timp, cresteti mai mari si veteti cum sta treaba!

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Ea ma iubeste si stiu asta... dar nu stiu de ce tine si la el. nu pot sa ma despart de ea. o iubesc din toata inima. eu am pupat o fata si stiam ca ei ii place de mine si ma iubeste dar nu eram cu ea si a inceput sa planga si d-astea... abia m-a iertat dar nu vreau sa ma despart de ea. a zis ca va uita de el si nu stiu. vreau sfaturi, pareri, nu stiu.

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Bai, dar la voi e o problema mare mai, cred ca amandoi nu stiti cum sa procedati, aici depinde de ea, daca e mai naiva, nu stiu daca poti sa faci ceva, incerci mereu sa o ajuti sa treaca peste un obstacol, dar degeaba, daca ea e naiva si se lasa usor manipulata, il va convinge foarte usor acel baiat si se va intoarce la el. Dar nici tu nu procedezi cum trebuie, bai, eu nu va inteleg pe voi asta care tot pomeniti de cuvantul "combinat", pai combina-te 2 luni si stai cu ea, dar sa nu plangi apoi ca se desparte de tine. Pai cum sa tina o relatie daca tu procedezi asa :"am iesit si ne-am combinat " Cum sa faceti asa ceva? Uite cum sta treaba. Chestia asta are nevoie de timp, de mult timp, tu trebuie sa-i demonstrezi niste lucruri, sa-i demonstrezic a o iunesti si o vrei, nu trebuie sa apara in conversatie "vrei sa te combini cu mine?" Ce-i asta? Nu stiu ce sa zic, aici nu ma pricep, nu sunt genu si nu iti pot da explicatii, daca erati si voi mai seriosi, atunci poate iti dadeam mai multe sfaturi, Bafta oricum, stiu ca nu e placuta situatia asta, inteleg foarte bine.

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Pai stia de mult ca o iubesc si eu ca ma iubeste. adica ne spuneam orice, abosolut orice dar eu eram mai rusinos sa o chem afara si ne-am intalnit din intamplare si am stat cu ea afara si stiam ca vrea sa fim impreuna

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

E aiurea, inteleg. Incearca sa-i ocupi timpul explicandu-i ca incerci sa uite de acel baiat (daca tot vorbiti orice) Si incearca sa o ajuti in ceea ce priveste acest aspect, si fa orice iti sta in putinta!

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Dar nu prea mai puteam sa iesim si in 2 sapt pleaca timp de o luna pentru ca taicasu nu o lasa sa aiba o relatie si a aflat de mine si na. n-am mai iesit de 4-5 zile. si vreau sa ies cat mai curand sa clarificam totul si sa-i explic...

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Trebuie sa vorbesti cu ea pana pleaca, contacteaza-o telefonic si explica-i cum sta treaba

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Ma intalnesc cu ea maine si o sa vorbim. dar nu vreau sa ma despart de ea pentru ca o iubesc... si stiu ca ea nu vrea sa mai auda de ala. dar nu stiu ce i-a venit

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Daca nu vrea sa auda chestiile alea, nu le spune, spune-i ca nu vrei sa te desparti de ea, si ca vei face tot posibilul sa ramaneti impreuna..etc, nu adu in discutie ce nu trebuie

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Maine o sa clarific lucrurile dar nu prea am cum pentru ca asta nu e vina ei ca a inceput sa tina la el inca...

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Nu e vina nimanui, dar nici asa nu se mai poate, trebuie sa ia o decizie.

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Decizie pentru ce. ca ea vrea sa uite de el de tot.

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Si daca vrea, de ce nu o face?

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

Am vorbit cu ea si stiu cand minte. si mi-a zis ca nu simte nimic pentru el si nu mai tine deloc la el si stiu ca ma iubeste. dar s-a intamplat. asta e. si ea m-a iertat ca am pupat-o cu una dar asta era inaitne sa fiu cu ea cu cateva zile dar stiam ca ea ma iubeste si ea stia ca o iubesc.

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Pai gata, inseamna ca s-a rezolvat, nu?

| LasaNumele explică (pentru DjNick112):

S-a rezolvat laughing) Merge foarte bine relatia. in 2 zile facem 2 luni, mersi de ajutor :3 laughing

| DjNick112 a răspuns (pentru LasaNumele):

Bravo! Ma bucur. Dar nu te bucura prea tare de reusita, fii cu capul pe umeri si incearca sa tii controlul relatiiei si sa dureze cat mai multwinking

| LasaNumele explică:

Oricum relatia nu e chiar asa roz. Adica avem certuri, gelozii cateodata aiurea si din partea mea si a ei... Certurile sunt cam dese