| balonasdeguma a întrebat:

Ma numesc Bella am 15 ani si acoom 11 luni mi-a placut de un baiat.Am fost impreuna 4 luni prima data ne intelegeam foarte bine tine'am la el si el la mine dupa un timp a inceput sa fie rece cu mine nu prea mai vorbea pe mess de Revelion nu am fost impreuna pentru ca am aflat ca el are pe altcinevasad. Pe 1 Ianuoarie ne'am despartitsad sincera sa fiu il iubeam i-am facut cunostinta ca prieteni mei si toti care lau vazut mi'au zis ca e Vagabond si ca nu ma meritasadeu nu'i ascultam dupa ce ne'am despartit nu mai stiam care e zi si care e noapte plange'am intr'una au trecut 7 luni si eu tot nu l-am uitat si tot il visez ca ma tine in brate si ca ne sarutam si ca suntem fericiti dupa ce ma trezesc incep iar sa plangsadChiar daca m-a inselat eu tot tin la el si as vrea sa ma impac cu el numai ca am avut cateva certuri ca fosta lui iubita si el ii tinea apararea ei si acoom tot ma ameninta ca o sa vad eu cand o sa ajung la scoalla in fine nu mi-e frica de el pentru ca nu are ce sa'mi faca dar imi doresc enorm sa ma impac cu el si nu stiu cum. Apropo parinti mei stiau de el si nu erau de acord sa fim impreuna pentru ca el avea 18 ani si eu 14. I-am zis si lui ce cred parintii mei oricum eu nu am renuntat la el dar ultima data cand ne'am certat mi-a promis ca o sa ne impacam cand o sa incep scoalla acoom nu stiu ce sa mai cred va rog frumos sa ma ajutatisadSau macar ziceti-mi cum pot sa'l uitcrying

3 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Asta e prb in general in situatii de astea baiatul o face pe face sa-l iubeasca sau sa tina la el enorm, iar dupa aia o joaca pe degete.Sincer si imi pare rau daca te jignesc, dar este un dobitoc, care cauta si a cautat si la tine doar sa te treaca pe lista lui(parerea mea), daca zici ca-l iubesti este adevarat ca e c-am greu sa uiti prima iubire, prima persoana care la care ti cu adevarat. Iar cu ce ti-a zis ca veti fi cand incepe scoala, sunt doar vbe de fatada sa te testeze daca inca il mai vrei, sa vada daca poate veni in bratele tale daca va fi respins de altele, dar va pleca cu prima ocazie cand i se va pune pata pe alta, crede-ma.Incearca sa ai cat mai multe activitati alaturi de prieteni, de amici, explica-le, iar ei vor sti ce sa faca.Si te poti gandi sa-ti faci un prieten, care iti place si te place, vbesti cu el si ii explici toate sentimentele tale, iar daca el va fi un baiat finut, te va face sa-l uiti, oferindu-ti momente si si sentimente frumoase si mai bune decat va putea ala sa-ti ofere.Nu ceda acestor sentimente pentru ca din cate mi-ai zis nu merita, nu trebuie sa te lasi dusa din nou in plasa lui, pentru ca doar va profita.Fi ambitioasa si incearca din aceasta relatie esuata sa vezi partea buna, experienta si ce nu mai trebuie sa faci.Bafta si sa fi iubita cum meriti, iar acela nu merita iubirea ta.

| gynutza_5762 a răspuns:

"sufera ce-l ce iubeste, cel iubit isi BATE JOC" eu spun ca nu merita, nu mai kuta sa va impakti, nu te merita. din cate ai sp uh el a luat totul ca pe o simpla aventura.

pentru. al uita gaseste-ti un al prieten, nu neaparat iubit, dar macar sa fiti f apropiati, care sa te fac sa-l iubesti si el de asemenea sa te iubeasca, cu timpul il vei uita. mai discuta si cu prietenii/prietenle tai/tale, cu siguranta te vor consola, si t vor ajuta. incearca sa nu-i mai dai importanta, daca-l vezi pe strada incearca sa zambesti pentru. a nu plange si nu te uita catre elhappy.

nu merita sa te consumi, daca pana si p[retenii tai ti-au sp ca e "vagabont" si te-a inselat...nu merita sa te consumi. alte pers ar spune ca esti proasta, dar acele persoane nnu se gandesc ca ai pus mult suflet in acea reletie, ai luat tot in serios si dupa... ai aflat ca ai fost doar o aventura, o alta soseta cum ar veni. tu acum nu stiu daca suferi dupa el sau daca suferi ca ai suferit din kuza lui si a aparentelor, sper ca ceea ce am scris pentru. al uita sa te ajute, si ca intr-o buna zi dupa atatea lacrimi sa-ti rasara pe chip un zambet larg. dupa ploaie vine soare. orice om invata din greseli, nu lua asta in seama ca un esec total dupa care nu-ti mai poti reveni. ia totul ca o experienta neplacuta de viata. SUCCES in a depasi acest moment.

tine minte 3 cuvinte "viata merge inainte" si nu merita, sa te opresti din drum pentru. un baiat care isi bate joc de tine. orice alt baiat te-ar vrea stiind ca esti o fata minunnata si ke stie sa iubeasca, nuuna care schimba baietii ca pe sosete. happy

inca o data SUCCES in a dpasi acest moment,

fundita?batting eyelashes

| Anahiteamo a răspuns:

Trebuie sa-l uiti de urgenta. nu merita. e un golan mare.trebuie sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa cum meriti sau sa pleci departe de el si sa incerci sa nu te mai gandesti la el ci la ceva care te face fericita