| diiiiiiia a întrebat:

Am nevoie mare de ajutorul vostru straight face.
De 2 zile ma doare in spate si simt ca nu pot sa iau aer calumea .
Ma dor plamaniii . Nu stiu am si fumat vreo 6 7 luni si alaltaieri am luat si eu o tigara . si seara m`a durut tare in piept . si nu m`a lasat nici pana azi . straight face mama nu stie mi-e frica sa-i zic . ce sa fac e de la plamani sau nu ? daca i-as zice si m-ar duce la un control s-ar vedea la raza aceea. am facut o prostie . din cauza anturajului ...straight face bineinteles am plecat din grupul acela . mi-e foarte frica ce s-ar putea intampla sa-i zic sau nu mamei exista vreo cale prin care sa nu ma mai doara . straight face? va rog mult ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| crisysweet17 a răspuns:

Eu zic ca mai bine ii spui adevarul, chiar daca pe moment se va supara ii va trece si intr-un fel va fi bucuroasa ca i-ai spus deoarece ea va capata mai multa incredere in tine.Si daca te va duce la doctor sa vada ce ai ii mai bine, deoarece daca ii ceva se rezolva.Mai bine ii spui acum si te duci la doctor decat sa se agraveza situatia ta.Ii mai bine sa afle adevarul de la tine nu sa ii spuna altcineva.Success! sper ca te-am ajutat:*

4 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Nu mai fuma tigari!

| crisysweet17 a răspuns:

Eu iti sugerez sa ii spui mamei tale, chiar daca o sa se supere o sa te ierte deoarece ii mama ta si tu fiica ei... si ii bine sa te duci cat mai repede la doctor sa nu fie ceva grav. bafta!:*:*:*

| diiiiiiia explică (pentru crisysweet17):

Mi-e frica ca mama-i cam severa si a zis ca orice pana la fumat si fix asta am facut crying
Adica nu stiu sa-i zic ca am fumat sau doar ca ma doare thinking
Si daca ii zic ma duce la doctor. imi face raza de aia iese ceva la plamani pot sa-i zic ca-i din mediu extern si nu ca am fumat eu sau :-s. crying

| anonimul0826 a răspuns (pentru diiiiiiia):

Ba poti sa-i zici cia stat langa un fumator daca stai langa un fumator rezulta ca ai fumat si tu deoarece inspieri in piept fumul de tigara deci ai o scuze ca nai fumat daca ia o sa insite ca ai fumat e treaba ei tu tine-o pe a ta

| crisysweet17 a răspuns (pentru diiiiiiia):

Eu zic ca mai bine ii spui adevarul, chiar daca pe moment se va supara ii va trece si intr-un fel va fi bucuroasa ca i-ai spus deoarece ea va capata mai multa incredere in tine.Si daca te va duce la doctor sa vada ce ai ii mai bine, deoarece daca ii ceva se rezolva.Mai bine ii spui acum si te duci la doctor decat sa se agraveza situatia ta.Ii mai bine sa afle adevarul de la tine nu sa ii spuna altcineva.Success! sper ca te-am ajutat:*