| L2tbx a întrebat:

Am o foarte mare problema! Mie imi place de un baiat foarte dragut de anul trecut.Am reusit sa ma apropii foarte tare de el pana cand s-a terminat scoala si am luat vacanta. Acum se poarta mult mai ciudat cu mine, sunt singura fata cu care nu vorbeste si nu stiu de ce pentru ca el se uita mereu la mine. Una din prietenele mele care sta cu el doar ca sa ma enrveze a reusit sa ma faca de ras in fata lui spunand ca sunt printre fetele care il plac! Ma simt foarte prost si nu am chef de nimic... E o senzatie super deprimanbta, m-am facut rau de ras! Ce sa fac? Help! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| EkaBuBu a răspuns:

Fata aceea considero ca nu are minte deoarece nu prea gandeste daca face asa ceva deci...tu nu mai considero o prietena daca sa poarta asa cu tine.iar despre baiat ar trebui sa ii spui ce simti.Nu in pauza sau in ora ci dupa scoala discutati lnistiti despre situati iar daca zice ceva de genu"mie nu-mi place de tine"asta inseamna ca nu te merita si ca e un mare nesimtit dar daca zice ca ii pasa de tine inseamna ca inca ii place de tine...in orice caz tu ar trebui sa te calmezi la urma urmei e doar un baiat

2 răspunsuri:
| Gina1 a răspuns:

Nu o baga in seama, si prefate ca nu te afecteaza ceea ce a zis ea, nu o privi nici pe ea si nici pe baiatul care iti place, sa vada ca esti indiferentawinking incearca sa te uiti la alt baiat mai mult, cum ar veni te atrage altul si nu el, fii sigura ca o sa-si dea seama ca te uiti la alt baiat insistent poate o sa devina un pic gelos...

| scorpia325 a răspuns:

Intreaba-l de ce nu mai vorbeste cu tine si poate o sa afli.nu tine cont de ce zic alti despre tine, gndestete ca acum ce conteaza e sa afli de ce nu vorbeste cu tine.