| bianca0908 a întrebat:

Buna, am o intrebare, daca fac analize pe baza hormonala pentru acnee si parintii mei nu stiu ca fumez, o sa iasa nicotina la analize? Am citit multe intrebari si sunt pareri impartite si vreau sa fiu sigura pentru ca nu in modul acesta vreau sa afle…

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nicotina nu iese la analize de sange, dar iese la radiografie pulmonara si se simte mirosul puternic in haine, in par... ma si suprinde ca parintii tai nu au aflat inca, odata ce se impregneaza foarte tare mirosul, sau poate stiu dar vor sa te testeze, sa vada cat de sincera esti cu ei.

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce nu le marturisesti tu pur si simplu, ca sa eviti suprizele neplacute? Fumul de tigara se simte oricum de la o posta, mai ales daca te afli in pozitia de nefumator.Asta inseamna ca, cel mai probabil, parintii tai stiu deja ca ai adoptat acest viciu si asteapta sa le spui, in mod matur.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu are treabă, dar cum zicea si dullcat, mai bine le mărturisești intr-un mod matur decât să îți facă ei scandal monstru
Doar o părere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legatura
Nicotina e in plaman nu in sange.
Raspunsul e NU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Daca esti fumator si minor eu zic sa te lasi cat mai poti! Daca fumezi de tanar va fi din ce in ce mai greu sa te lasi! Te asigur eu! E singurul mod prin care sa nu afle!