| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare:daca ma barbieresc, imi tund mustata cu o masina de tuns are acelasi efect ca si cum m-as barbierii cu lama.Intrebarea mea este daca ma fac cu masina de tuns se mai indeseste barba? Am 15 ani si m-am facut cu lama de 2 ori pana acum si atat.

1 răspuns:
| Madilyn a răspuns:

Sunt fata, dar stiu ce sa-ti spun.
Daca te razi cu lama, nu neaparat ca o sa ti se indeseasca, doar ca o sa-ti creasca repede. [ Preferabil sa nu te razi prea des, pentru. ca astfel o sa creasca din ce in ce mai rapid.]
Dar in cazul in care ai o masina de ras [ nu de tuns] e mai bine, deoarece iti smulge cumva firele de la radacina si o sa creasca mai greu. happy