| DarthRevan a întrebat:

Buna,am o intrebare destul de importanta, cred ca toti ne intalnim cu aceasta nelamurire pe care o am si eu.
Este vorba despre grupurile de prieteni si fete.Nu sunt de acord cu teoria ca fetele frumoase = sunt fete rele si fetele urate=sunt fete bune.Asta depinde de caracterul fiecaruia, desi la in perioada adolescentei nu se cunoaste nimeni asa de bine incat sa isi formeze prorpiul caracter.Dar intrebarea suna in felul urmator, De ce asa multe fete cat si baieti vor sa faca prosti si se cred grozavi? de ce fetele vor sa fumeze si sa aiba prezervative, sa bea bere si alte viciuri.Vor sa se creada grozavi? sau de ce explicati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai adesea din cauza presiuni sociale, stii gen: "hai ca incearca nu fi molau", iar daca ai sistem de valori ferm care prevad sa tii la sanatatea ta psiho-fizica (deoarece dependenta e o boala) o sa te faca prost de-aia.

4 răspunsuri:
| DarthRevan explică:

Foarte interesant raspunsul tau Sebaschan, chiar iti multumesc, si sper sa ne mai vedem, mai astept si alte opinii.In legatura cu comportamentul adolescentiilor.

| CatFish a răspuns:

Ei vor să se mândrească cu asta.Ei cred că dacă fumează/consumă băuturi alcoolice/se taie o să fie mai presus decât alții...Dar nu se întâmplă asta îți spun din propria experiență. Fumatul nu te ajută cu nimic..Am 14 ani și am început să fumez.O lună în fiecare zi câte un pachet.Nu mi s-a întâmplat decât ceva rău..Am început să tușesc foarte tare..Am stat în spital 2 săptămâni..NU ÎNCERCA..Nu o să le reușească să fie mai presus decât cei denumiți CUMINȚI/PROȘTI doar o să fie mai bolnavi decât voi. Sper că ți-am fost de folos. Fundă?

| DarthRevan explică (pentru CatFish):

Foarte frumos creativechannel, iti recomand o carte, sa te lasi de fumat, Carte a avut nenumarate succese, si nu o carte plictisiotare, daca te face sa te lasi de fumat, Eu am astm si de mic avem, am incercat putin sa fumez, si eu sunt de parera ta e o prostie mare.Iti multumesc, si sper sa mai reveniti si cu alte opinii.Din pacate am dat funda altcuiva.

| CatFish a răspuns (pentru DarthRevan):

Pentru mine nu contează funda contează că te-am putut ajuta cu opinia mea