| вυттєяƒℓу a întrebat:

cam grea cred eu thinking
Voi aveti prieteni adevarati? Care sunt tot timpul alaturi de voi si va ajuta indiferent de situatie? Care sunt acolo cand aveti nevoie de ei? Care te sustin? Care stiu sa tina un secret?
Eu din pacate pana acum nu i'am intalnit.nu prea pot avea incredere in cineva deoarece am multi prieteni [ nu stiu cati sunt adevarati si cati sunt falsi. dar cred si stiu ca sunt multi prieteni falsi in jurul meu care stau doar pentru distractie, pentru a fi ajutati, pentru a fi bagati in seama, care cred ca sunt foarte importanti prin numarul de prieteni, la care se duc si dupa ce pleaca incepe barfa. ] si intre prieteni exista si certuri prostesti si dupa acestea ii vezi cum sunt de fapt ( spun secretele, barfesc si dupa, cand vad cum este si ca deja barfele au expirat o iau de la capat.)
Mai exista prieteni adevarati?
Care este parerea voastra?
Dau fundita pentru raspunsul cel mai sincer!

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista.Am oameni de calitate langa mine.Ca nu stiu sa-i apreciez la adevarata lor valoare e alta poveste
Nu pot spune ca am incredere totala in cineva.Nici macar in mine si asta e gravstraight face

| pwp a răspuns:

Nu cred ca exista... cel putin nu in cazul meuu sad

| alessia a răspuns:

Sall...eu am foarte multi prieteni. dar cu adevarat am doar o singura prietena(suntem prietene de 9 ani)bine ca in acest timp au mai existat si cateva mici certuri dar au trecut repede.happy

| NoNameJunior a răspuns:

Buna! eu nu am intalnit pana acum niste prieteni buni.pot sa imi spun si eu povestea?
deci, aveam o cea mai buna prietena acum un an.am stat noi asa bune prietene, si am pus amandoua ochii pe un tip.baiatul acela ma placea pe mine si nu pe ea,iar ea s-a suparat si a devenit foarte foarte geloasa! se uita la mine foarte urat,si nu mai am cu cine vorbi decat cu baiatul acela.
eu nu cred ca exista niste prieteni adevarati! la un moment dat o sa fie gelosi, dupa o sa te barfeasca si asa mai departe! cei mai buni prieteni sunt:parintii si iubitul/iubita! asta cred eu.

in legatura cu problema ta:mda, si la tine toata lumea este invidioasa.nu ii baga in seama! sa ii lasi sa vorbeasca pana o sa ii doara gurarolling on the floor
Bafta!

| xSequel a răspuns:

Eu sincer nu am prieteni adevarati, niciodata n-am avut unul, deoarece toti sunt falsi, toti se pot certa cu tine sau nu le convine ceva.
Prietenia adevarata inseamna a fi sincer, a iubi ca pe o sora, sa va ajutati la scoala unul pe celalalt(la liceu daca esti), sa nu razi de prietenul adevarat.Asta inseamna prietenie adevarata.
Nu mai stiu ce sa zic deoarece nici mie nu mi s-a intamplat sa am asa ceva.

| newperson4him a răspuns:

Da, pot sa spun ca am prieteni adevarati, care stiu sa ma asculte, sa ma inteleaga, pe care pot sa-i sun in orice moment cand am nevoie, care stiu sigur ca nu m`au barfit si am incredere deplina in ei. Am si prieteni de fatada, care ma berfesc etc. Daca vrei sa ai prieteni adevarati, mai intai gandeste`te cator persoane le-ai fost tu un prieten adevarat? Trebuie sa si oferi, ca sa primesti. Bafta si ai grija!:*

| doinitza12 a răspuns:

Nu.invidia in ziua de azi e la maxim. cel mai bun prieten e mama si iubitul tau