| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare dorinta de mic copil pina cresti mare se va indeplini vreo data? am intrbato pe bunic amea daca a avut o dorinta si ea mi-a zis ca sa indeplinit si a ris in sine acum ma gindesc ceea ce imi doresc se va indeplini Fundahappy

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Aceste dorinte pe termen lung se leaga in general de cariera pe care dorim sa o imbratisam in viitor. In acest sens exista multe sanse ca dorintele sa se indeplineasca cu adevarat daca vei ramane consecventa si vei trage din greu. Tin minte ca la 14-15 ani imi doream foarte mult sa scriu carti si am ramas consecvent. Multa lume a stiut inca de timpuriu ce doreste de la viata si s-a tinut de ''plan''. Astfel te trezesti peste ani ca ti s-au indeplinit ''dorintele'' care fara sa ne dam seama au fost vise timpurii. Totul tine de noi.

4 răspunsuri:
| ioana21S a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat se va indeplini.

| SomeoneReal a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adevarat si lupti din toate puterile pentru el il vei avea! Dorinta ti se poate indeplini numai daca esti sigura ca ceea ce vrei te va ajuta si daca esti atat de ambitios(ambitioasa) ca sa lupti pentru ea! Si eu mi-am dorit doua lucruri cand eram mica, prima dorinta s-a indeplinit iar a doua nu si mi-am dat seama mai tarziu ca a doua nu s-a indeplinit deoarece nu am avut nevoie de ea, asa ca gandeste-te bine la ceea ce doresti! Succes!big grin

| valeria9764 a răspuns:

Scuze nu am scris corect cuvintul >bunica mea> imi cer scuze ma grabeam

| Morphines a răspuns (pentru valeria9764):

De drept s-o spun, n-ai scris mai multe cuvinte correcthee hee NU/DA depinde ce dorinta iti pui. Daca vrei sa te preface in cel mai legiuitor vampir, slabe sanse, dar daca e una cu reale sansa de indeplinire, spre exemplu bucatar, zic si eu, de ce nu?!hee hee