| Francy26 a întrebat:

Buna am o intrebare.
Eu vreau sa imi fac un tatuaj si ai mei spun ca e pacat de moarte si ca daca imi fac nu ma mai primesc in casa.
Intrebarea e: este pacat sa iti faci tatuaje?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu e pacat sa iti faci tatuaje. nimic nu e pacat daca tu nu consideri ca e pacat.
Ar fi pacat sa iti faci unul acum si peste cativa ani cand vei ajunge mai matur, sa iti para rau. Si eu voiam tatuaje in adolescenta, imi bagam chiar si tuş de imprimanta cu acul prin piele (ac de papiota), eram ...adolescent (eram prost, recunosc, bine!). Acum nu mi-as mai face.
Pot sa iti zic ca NU, nu e pacat sa te tatuezi, dar ca DA, s-ar putea sa dormi la poarta sau la usa, daca iti faci.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca te controleaza popa la biserica sa te certe?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e păcat. E o chestie absolut cretină să crezi că tatuajele sunt un "păcat".

| Staind a răspuns:

Pacat e sa ti-l faci la impuls, iar dupa sa-l regreti.
De exemplu, iti scrii gina vagina pe umar, pentru ca o iubesti. Dar cand n-o mai iubesti, vei ramane cu gina vagina pe umar.

Răspuns utilizator avertizat
| Biițăăă a răspuns:

Nu este păcat, stai liniștit.
Ideea e să nu regreți mai târziu că ți l-ai făcut, iar dacă o să vrei să scapi de el, o să te cam chinui. Sunt greu de scos tatuajele și oricum îți rămân urme, deci gândește-te dacă se merită cu adevărat sau nu. c;

| slayer678 a răspuns:

Nu, nu este pacat. Eu zic ca daca vrei sa ti-l faci, ti-l faci. daca tie iti plac tatuajele si vrei unul, nu tine cont de parerea celorlalti.