| dkzjshabskdodi a întrebat:

Buna, am o întrebare legată de bac
am auzit ca cei de la filo pentru eseul de la romana au viziunea și relația dintre doua personaje și cei la științe au doar caracterizarea, e adevărat?

2 răspunsuri:
| Sapersters a răspuns:

Nu este adevărat, deoarece atât cei de la Filologie, cât și cei de la alte profile la Bacalaureat vor avea 3 tipuri de eseuri ( Relația dintre două personaje, caracterizarea personajului și eseul obișnuit, care dovedește încadrarea operei într-un curent literal