| 999bianca a întrebat:

Am o intrebare mai mult pentru baietibig grin. Cum sa resping un baiat ca sa nu il ranesc prea tare?
Dau fundoihee hee
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Orice metodă ai aplica, cât de elegantă, cât de finuță, sentimentul de respingere e dureros, indiferent că ești fată sau băiat. La urma urmei, ești OM. Nimic nu-ți poate fi chiar indiferent. Puțin tot "doare" chiar dacă nu ești tu cea respinsă, te doare faptul că-l poți răni pe celălalt... Vezi, si tu acum, cauți calea cea mai ușoară... Dar uneori n-ai ce face, când ceva nu mai "merge" se simte sad Nu are rost să forțezi, e bine să știi când să renunți.

17 răspunsuri:
| gazza01 a răspuns:

Nu sunt baiat dar cel mai bine e sa'i spui frumos ca nu il placi big grin

| 999bianca explică (pentru gazza01):

Bun.daca esti fata, mai ajuta-ma cu cevalaughing ii un baiat care de 7 luni tot se tine dupa mine si ma suna si imi da mesaje si dac nu ii raspund ma streseaza in continu..cu asta ce sa mai fac?! ce sa ii spun sa inteleaga ca nu il plac?!

| gazza01 a răspuns (pentru 999bianca):

I'ai spus ca nu il placi? laughing Daca ai incercat cu frumosu, roaga un baiat sau pe prietenul tau sa vb cu el si sa'i zica sa te lase (si daca rogi un baiat, zi sa se dea drept prietenu tau)! Bft!

| 999bianca explică (pentru gazza01):

Hai ca la asta nu m-am ganditlaughing

| gazza01 a răspuns (pentru 999bianca):

Incearca! laughing

| 999bianca explică (pentru gazza01):

Am sa incerc big grinhee hee

| gazza01 a răspuns (pentru 999bianca):

Ok. Bft!

| 999bianca explică (pentru gazza01):

Multumesc happy

| gazza01 a răspuns (pentru 999bianca):

laughing Ndc

| Alecsandruz a răspuns (pentru gazza01):

1 spune ca nu ai 14 ani
2 nu vrei sa scapi de el gandeste-te bine
3 el simte ca esti atrasa de el sau vrea doar sex
4 Minti

| Mădiiiiie a răspuns:

Ideal ar fi să i-o spui cum crezi tu că e bine happy Nu trebuie să-l faci să sufere, doar dă-i de înțeles că nu vrei să ai vreo relație cu el. Succes :*!

| giuliano2013 a răspuns:

La fel a patit sora mea. incearca sa il ignori sau sa i spui ceva concret in fata. pana la urma trebuie sa se plictiseasca, sau e un maniaco schifoso.

| 999bianca explică (pentru giuliano2013):

Am incercat orice-i posibil..nu scap de el. Mi-am si schimbat numarul de telefon si tot s-a gasit cineva sa i-l dea..si i-am zis de enspe mii de ori ca nu il plac..asta e.

| giuliano2013 a răspuns (pentru 999bianca):

Thoamne... maniac cu siguranta laughing) mai sunt sh astfel de persoane. big grin laughing)

| 999bianca explică (pentru giuliano2013):

Off si iar offlaughing)