| ilink a întrebat:

Buna ...Am o intrebare:Mama mea de cand m-am nascut eu nu mai vrea sa mai odarma cu tata sau oricum ce fac doi oameni casatoriti si oricum au 15 ani de casatorie tata isi doreste ff mult un alt copil dar mama nici nu vrea sa auda si eu as vrea un frate sau o sora dar mama daca nici nu mai vrea sa stea langa el nu se poate asa si incearca sa il indeparteze si ma tot baga pe mine in fata si spune " hai zii tu sa nu doarma cu mine " si chestii de genu asta si eu nu mai rezist asa. Ce pot sa fac? pooop fundita

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna,
pai in primul rand, banuiesc ca au mai "dormit" impreuna, totusi sunt 15 ani...in al doilea rand, cred ca parintii tai au nevoie de consiliere, nu de alta dar au o foarte mare problema de comunicare, mai ales mama ta, careia probabil ii este frica de inca o sarcina sau cine stie. deocamdata cel mai bine este sa vorbesti cu amandoi o data, sa le spui sa nu te mai bage pe tine la mijloc si sa incerce sa isi rezolve problema si eventual sa discuti cu mama ta problema (dar depinde si de varsta ta) pentru ca ea clar se opune tatalui tau. poti de asemenea sa il sfatuiesti pe tatal tau sa mearga impreuna cu mama la un consilier de cupluri (psiholog), i-ar ajuta foarte mult.
bafta tongue

2 răspunsuri:
| Mihaela_5188 a răspuns:

Pai afla cauza si vorbeste cu ei, apropo: ce varsta ai? spune-le ca daca se vor purta ca niste copii vor avea probleme cu tine! arata ca esti si tu o personalitate pe-acolo. Sper sa-ti fie de ajutor!
Semnat: Mihaela

| Ctynnaa a răspuns:

Stiu cum ehappy Crede`mahappy
Tu nu trebuie sa faci nimictongue
Calmezate.respira.si cu trecerea timpului totul o sa se rezolvewinking
Pwp sper ca te-am ajutat:*