| beibigirl a întrebat:

Am o intrebare pentru voi... Eu am un BFF baiat, cu care mai demult am si fost impreuna, ma rog, acum suntem foarte foarte buni preteni, ne spunem ca ne iubim si etc, dar doar din prietenie o facem.cel putin el. El nu mai simte nimic pentru mine, dar eu cred ca inca mai simt ceva, si sunt curioasa daca cel mai bun prieten se poate indragosti de tine. Adica mi-e frica ca sentimentele din trecut s-au dus, si nu vom mai avea cum sa fim niciodata impreuna deoarece acum pe langa faptul ca suntem doar prieteni, suntem si cei mai buni preteni. Atept raspuns, FUNDA

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cine stie poate relatia voastra de prietenie se poate transforma in una de dragoste

| Miki280 a răspuns:

Mereu o relatie de dragoste incepe cu una de prietenie si are la baza aceasta relatie. De ce nu ar reincepe si a voastra? Poate daca i-ai marturisii intr-un mod glumet sentimentele tale poate ar reactiona, dar nu asa pe fata, bate-i un apropo de perioada in care erati impreuna cine stie, cred ca daca nu mai vroia sa aveti o relatie adevarata nu te gasea pe tine cea mai buna prietena a lui. Bafta!

| beibigirl explică (pentru Miki280):

Pai, odata am glumit cu el si i-am zis la misto ca-l plac si l-am intrebat daca asta schimba faptul ca suntem bff cu ceva, si a zis ca nu.dar nu a zis altceva, cum ca si el ar simti ceva

| LoveLebadaa a răspuns:

Buna!
Stii cum se zice : " O buna prietenie se poate transforma foarte usor in iubire.".
Mai cunosc eu astfel de oameniwinking
Daca sunteti cei mai buni prieteni inseamna ca va cunoasteti foarte bine, ca aveti incredere unul in celalalt si nimeni nu ar sta langa o pocitanie, nu? Deci te considera si frumoasa.
Aveti sansewinking
Succes!:*

| beibigirl explică (pentru LoveLebadaa):

Da,ma considera frumoasa si alte chestii, dar eu ma refer ca, sentimentele lui de "mai mult ca o prietena" pentru mine s-au simplificat, si chiar daca ma considera frumoasa si alte chestii, tot nu simte nimic pentru mine ca pentru o iubita