| anonim_4396 a întrebat:

Am o "mare" problema, sa zic asa. Sora mea mai mare a plecat acum vreo 3 luni in New York, unde acolo isi va continua scoala. Iubitul ei, ma rog..fostul iubit, pentru ca de curand ei s-au certat, el ma place si pe mine. straight face Si eu il detestam inainte pentru ca o facea sa sufere enorm pe sora mea, dar cred ca am ajuns sa-l plac. straight face Eu nu vreau sa-mi tradez sora, pentu ca mi-as da si viata pentru ea. Dar ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la baiatu` asta? Ma enerveaza enorm, ca si pe mess imi trimite multe semne de pupici, inimioare si pe langa asta imi mai spune si "bsk :*". El o minte pe sora mea, ca cica eu am iesit cu el afara, ca o sa fim impreuna, si tot felul de chestii. Am uitat sa mentionez ca el a facut de curand 18 ani. Tare mi-e frica ca pe viitor sa nu fac o greseala, de exemplu sa fiu certata cu sora mea mult timp, sa ajung sa o urasc din cauza unui..baiat. straight face Baiatul asta o cunoaste pe sora mea de cand erau mici, ma rog..de cand era ea micuta. Deci.Ce sa fac in cazul asta?! Sa continui sa am o relatie cu el in secret? Adica sa nu afle nimeni, cu atat mai putin sora mea? Cred ca ma omoara daca afla.straight face Helppp! sad

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Daca nu o respecta pe sora ta nu te respecta nici pe tine, acum ca sora ta este plecata vrea sa se incerce la tine, uh chiar crezi ca el este indragostit de tine? Aiurea.
Eu te inteleg, ca esti adolescenta te indragostesti de cine nu trebuie dar niciodata sa nu intri in capcana unuia care isi bate joc de tine pentru ca deodata ce a facut-o cu sora ta, il va face si cu tine plus ca dupa parerea mea, mai are el multe rezerve deci pasiunea astea pe care il simti pentru el va disparea ( nu este iubire), cu timpul iti vei da seama ca este numai un vagabond din asta care se foloseste de fete naive.
Numai bine!
pa, pa

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Din ce ai scris, nu cred ca te place pe tine. Vrea doar sa o faca pe sora ta sa sufere.As zice sa discuti cu ea, sa ii spui despre tot ce iti "face" iubitul ei.Sa o intrebi daca el chiar te place (banuiesc ca ea il cunoaste in asa fel incat sa isi dea seama daca el te place cu adevarat sau nu).Sau, sa nu faci nimic.Eu cred ca i-ai face foarte mult rau surorii tale daca ai fi impreuna cu el.Si,pana la urma te vei desparti de el, dar sora ta va fi mereu acolo sa te sustina! Fa cum iti spune inima!

| AndyLavy a răspuns:

Da-i ignore pe mess, si evita sa mai vbesti cu el. sau salveaza arhiva si trimi-tei surorii tale sa vada ceea ce iti spune. si vbeste cu ea deschis, spune-i ce se intampla. daac vrea sa te creada bine, daca nu nu.

| OannaAnna a răspuns:

Spune-i tot ce neai spus si nouawinking sigur o sa gasiti o cale sa le rezolvati iar pana ii spui nu mai vb k baiatu ala. din cate ai scris pare un foarte mare nesimtit. eu nu cred ca te place pe tine ci doar vrea ca sorat ta sa sufere mai mult. funditaaa:*:*?

| L0la a răspuns:

Eu cred ca el nu te place. doar vrea sa va desparta pe voi doua. sa bage raca intre voi. ..bn acum daca uh esti sigura k el te placewinking si il placi si tu poti sa ii spui surorii tale k iti place de el. ea fiind o sora buna o sa te avertizeze in privinta lui. k o sa te faca sa suferi bla bla bla.dar nu cred ca o sa iti interzica sa iesi cu el.winking dar parerea mea e sa gasesti pe altcineva happy acum alegerea ta conteaza cel mai mult happy te pup:* bafta

| DanutzaDana1998 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine daca ai sta in banca ta happy pentru ca minciuna are picioare scurte si adevarul se poate afla mai tarziu