| ardnaxelam a întrebat:

am o mare problema! Am luat anticonceptionale timp de 9 luni, pe 25-27 ianuarie le-am intrerupt (atunci am avut si menstruatie), dupa am mai avut menstruatie pe 3-5 martie... Aia a fost si ultima, de pe 3-5 martie nu mi-a mai venit C.M! Am facut si test de sarcina, dar mi-a iesit negativ. Si din aprilie am dureri de burta jos, cateodata. Sunt foarte panicataa!

1 răspuns:
| Ada18 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata.Si eu am aceeasi problema, acum 2 ani mi s-a intamplat la fel nu a venit cateva luni, am facut cateva teste de sarcina si o ecografie nu aveam nimic, dar tot nu venea, pana cand am fost la ginecolog.Mi s`a spus ca sa nu ma panichez ca este doar o "dereglare hormonala" si mi s`a dat un tratament, si a venit.Dar chestia asta nu a disparut doar daca iau tratamentul acela imi vine in fiecare luna, si la cate pastile iau m-am lipsit de el.oh go on.M`am obisnuit cu chestia asta.Cred ca ar fi mai bine sa te duci la un ginecolog sa fii mai sigura sau la un endocrinolog ca sa iti dea un tratament special. Sper sa te ajute!