| dulcica_6275 a întrebat:

Buna fetelor. am si eu o intrebare. in luna martie pe 15 am avut ultima menstruatie iar in aprilie mi-a venit ceva roz si sa oprit. am facut un test de sarcina care mi-a iesit negativ. oare pot fi sau sunt insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cand ai facut testul. Daca l-ai facut dupa 25 aprilie, sansele de sarcian sunt mici. Totusi repeta testul. Daca nu e sarcina, atunci ai o problema. Te confrunti cu o dereglare menstruala serioasa si trebuie sa ajungi cat mai repede la ginecolog.

| emilia21 a răspuns:

Pare a fi o sarcina, dar se poate sa fie prea mica de aia nu iti iese rezultatul.mai bine consulta un doctor ginecolog si scapa de griji.
Dar se mai poate sa ai o dereglare hormonala, multa sanatate

| dulcica_6275 explică:

Da am facut neprotejat. testul l-am facut luni adica ieri

| roxa2_8257 a răspuns:

Iti recomand sa mai faci un test de sarcina si sa urmezi intocmai instructiunile de pe prospect; cel mai bine e sa te duci la ginecologie pentru in modul asta afli daca ai vreo infectie sau sarcina, ai avut contact sexual neprotejat?