| sadlife133 a întrebat:

Am o mare problema si as avea nevoie de un sfat. I-am spus prietenului meu ca as vrea sa stau cu el la revelion, acum o saptamana. Parintii lui i-au spus sa vina cu ei la o petrecere care era acasa la unchiul sau si unde va fi plin de fete. El mi-a promis ca nu va merge, dar, spunand foarte multe scuze, a mers si pur si simplu m-a dat la o parte din viata lui, petrecandu-si revelionul cu alte fete. P.S. suntem impreuna de doi ani. Ce ar trebui sa fac? Ieri i-am spus ca m-ar pierde daca s-ar duce acolo pentru ca nu mi se pare normal deloc, dar in fine, nu stiu daca exagerez, eu nu am iesit cu prietenele deoarece voiam sa stau cu el. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Salut!

Nu intra în panică, probabil părinții lui l-au forțat să meargă și nu prea putea trece peste cuvântul lor. Nu contează și dacă merge într-un club numai cu fete dacă el îți este fidel și te iubește cu adevărat nu se va uita la ele. Nu te speria, timpul vindecă tot așteaptă 2-3 zile să vezi ce și cum și revino cu alte nelămuriri dacă mai ai.

La mulți ani!

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te superi. Poate nu ti-a spus toate detaliile.
Dar daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine.In fond 2 ani e o lungă perioada.

| Ana2333 a răspuns:

Buna! Si ce daca este plin de fete acolo, doar fetele respective nu sunt aduse special pentru el. Si daca esti intr-o relatie cu cineva nu-i poti ingradi libertatea, mai ales daca vine vorba sa se duca la o petrecere, cu cat il tii langa tine si iti este frica ca te lasa pentru altcineva cu atat este posibil ca situatia sa ajunga asa cum iti imaginezi.
Este normal ca doi parteneri ce formeaza un cuplu sa aiba grupuri de prieteni diferite si pot sa petreaca putin timp departe unul de altul. Daca el a iesit undeva si tu poti iesi chiar daca vrei sa iti petreci timpul cu el, mai ofera-i spatiu. in situatia de fata daca esti suspicioasa si nu ai incredere il el puteai sa te duci cu el la petrecerea de revelion. happy