| cocorocococo a întrebat:

BUNA! am o mare problema.sunt foarte timida la scoala si ma gandeam ca anul asta sa ma schimb si sa vorbesc mai mult cu colegii si la ora cu profesorii, dar problema e ca ei s-au obisnuit ca eu sa fiu timida si de aceea nu prea ma baga in seama, iar eu nu stiu cum sa ma bag in vorba cu ei.va rog ajutati-ma cu sfaturi si dau si funta.

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Eu zic sa te potolesti ca tot invatul are si dezvat fii tu insati

| inteligenta a răspuns:

Sall,cumpara un pachet cu caramele si dale la fiecare,imbracate la moda (adica frumos),daca au o problema(de exemplu :nu au o culoare la carioca il/o intrebi daca o vrea pe a ta...) ia-ti la scoala lucruri care crezi ca le va atrage atentia cum ar fi la fete un pix cu puf, la baieti(nu stiu) sper ca te-am ajutat, funda? please