| loveyou_8397 a întrebat:

In clasa mea, colegii/colegele ma baga in seama doar cand au nevoie.Cum pot fi mai populara si placuta de oameni?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie in primul rand sa fii tu. Nu trebuie sa fii mereu pe placul fiecaruia pentru ca astfel vei parea falsa. Atunci cand esti multumita cu tine si nu iti pasa de parerea celorlati dar totusi esti amabila si prietenoasa iti garantez ca iti vor acorda mai multa atentie.

| Helvete a răspuns:

Nu incerca sa te schimbi doar pentru a fi pe placul celorlalti. Ti-o spun din experienta. Si colegii mei ma bagau in seama doar cand aveau nevoie de ajutor, dar le-am aratat ca nu sunt acolo mereu la dispozitia lor, ca sa profite de ajutorul meu. Nu zic sa nu ii mai ajuti deloc, dar nici sa ii lasi sa creada ca esti o fraiera care e acolo mereu pentru ei cand au nevoie de ceva. Si tu insati si nu te lasa schimbata sau influentata de ei. Ei ar trebui sa te placa si sa te accepte pentru ceea ce esti, si daca nu le convine, nu incerca sa le te schimbi astfel incat sa le fi pe plac. Eu zic sa ramai asa cum esti si sa nu le iei in seama parerile sau ceea ce cred ei despre tine, pentru ca ceea ce conteaza esti tu, si nu ce cred ei. happy

| Boo a răspuns:

Cu ce te ajuta sa fi populara? poate daca erai ca el era "populara". dar nu esti...si nu trebuie sa te schimbi doar pentru a fi populara.si in legatura cu faptul ca te baga in seama doar la nevoie inseamna ca nu sunt prieteni adevarati si doar te folosesc.si nu cred ca ti-ar place sa fi asa.de obicei cei populari sunt cei care se cred superiori si care isi permit multe. da` nu neaparat.depindehappy

| Mădălina_2296 a răspuns:

Aici nu e vorba de popularitate, ci de cat de mult se simt ceilalti din jur. Am si eu 1000 si 1 de prieteni cand am ce da la schimb, si cand am nevoie de ceva, nu mai am pe nimeni alaturi. De curand, cea mai buna prietena, era ca o sora pentru mine, a spus niste lucruri de nici eu nu credeam ce sa mai cred, dar un singur lucru inca stiu, "Prieteni nu exista"...
In fine, fitele sunt devina pentru comportamentul colegilor tai, stai linistit/a in banca ta, fa-ti prieteni pe masura si ai sa vezi ca totul va fi bine.
Te pup si ai grja in cine crezi :*

M a d U happy

| dodoxvp a răspuns:

Cu ce te ajuta sa fi populra? placuta te faci numai daca esti tu insuti/inseti iar colegele tale sunt profitoare...ar trebui sa faci si tu la fel cu ele sau sa rupi relatia cu ele