| cutiutacuvise a întrebat:

am o mica mare problema. Pe scurt... M-am indragostit de un baiat mai mare decat mine cu 5 ani (eu am 16) invat la liceul de coregrafie din orasul meu si el a venit din placere la dansurile populare; asa l-am cunoscut. 2 luni au fost asa sa zicem "de acomodare" am vorbit foarte mult pe mess si cam atat, cand in ianuarie anul acesta s-a hotarat sa ma sarute si sa-mi ceara sa fim impreuna, am acceptat si totul a mers bine zic eu timp de o luna; parintii mei normal ca au stiut de el si la inceput au cam strambat ei din nas ca e cam mare pentru mine in fine a trecut o luna dupa cum am spus si din toate discutiile mele cu parintii am ajuns de fapt au ajuns la concluzia ca trebuie sa pun capat relatiei. Cu greu i-am spus ca vreau sa ne despartim din cauza varstei aaa si inca un lucru : nici parintii lui nu sunt de acord cu mine pentru ca la fel sunt prea mica. Si inca o problema dar nu am discutat-o cu el; peste cativa ani se gandeste sa-si intemeieze o familie ca tot omul nu? si eu la 18 ai nu vreau sa ma marit, ma asteapta pe mine sau ce? desi imi este greu pentru ca tin la el si chiar mergea totul bine si as vrea sa fim impreuna in continuare doar ca nu stiu ce gandeste acum si oricum e baiat; e altceva "inca una pe lista" cand trage linie vede cu cate a umblat.Chiar in seara asta am vorbit la telefon si nu stiu as vrea sa ne impacam dar fara ca parintii mei sa stie cu toate ca ar fi rau. Nici fetele de la mine din clasa nu il plac pe el nu in sensul de indragostite nu il plac asa ca persoana si mi-au spus multe ca nu e de mine pe de o parte stau si ma gandesc "bai da au dreptate" si cand il vad imi bate inima asa tare si imi doresc sa-l sarut. Nu stiu ce e cu mine. As vrea un sfat. Sa ma impac sau nu? sau sa-l las sa ma caute el pe mine daca intr-adevar tine la mine si ii pare rau ca ne-am despartit in conditiile in care nici una din fam nu e de acord cu relatia asta. Ce sa fac? P. S. Rautatile nu le bag in seama sau raspunsuri seci si tampite de genu" nu stiu faci ce vrei sau da ce ne intrebi pe noi?" la fel as putea sa raspund si eu sec cuiva dar nu o fac. Multumesc! :*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea mare pentru tine nu stii in ce te bagi mai asteapta sa cresti mare.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Poi mah...eu am o teorie,poate te ajuta:Sa nu las pe nimeni si nimic sa stea in calea fericirii mele.love struckCred ca asa ar trebui sa gandesti si u pentru ca daca va iubiti pe bune, pana la urma ce va intereseaza parerea celorlalti, chiar daca sunt parintii.Pt ca,na,desi,au si ei un rol important, asta nu inseamna ca trebuie sa va controleze mereu viata, doar nu mai aveti 10 ani.Si ar putea sa se desfasoare relatia si in secret,pentru ca na,dupa cum zici u, chiar simti multe pentru el, nu doar o banala atractie.Incearca sa nu pui atat de mult pret pe vorbele si parerile altora pentru ca nu intotdeauna sunt cele mai bune.Asculta-ti inima si incearca sa vorbesti si cu prietenul tau sa vezi ce parere are despre toate astea.Bafta:**Si sa va iubiti:*

| cutiutacuvise explică:

Multumesc! Dah intr-adevar; stiu ca e prea mare pentru mine. Inainte sa-i spun ca nu mai vreau sa fiu cu el eram asa nelinistita si nu stiam cum sa reactionez apoi dupa ce i-am spus m-am simtit parca mai bine...ehh atunci pe moment. Am plans eu vreo 2-3 zile dar cred ca mi-a trecut si acum stau si ma gandesc ca mai bine imi vad de treaba mea il las pe el in pace sa-si gaseasca pe cineva eu pe cineva de varsta mea sau mai mare decat mine cu 2-3 ani nu 5 sau 6. Se vede diferenta asta cand comunici. M-a pus in dificultate de multe ori adica eu intelegeam ce vrea sa spuna dar nu stiam cum si ce sa-i raspund. Dah multumesc inca odata pentru raspunsuri. Aveti dreptate unu; l mai mult ca celalalt dar aveti dreptate. Aleg sa-mi vad de treaba mea. Oricum am si de invatat mult am multe antrenamente la dansuri nu am timp pentru o relatie.Nu acum.