| Anastasia324 a întrebat:

Am o prietena la care are un iubit,iar azi noapte a visat ca s-a sarutat cu o fata, iar ea acum este panicata in legatura cu acest vis, ca poate are o semnificatie nasoala, ar putea sa aiba?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O înșeală, ce mai, ea ce mai vede viitoru prin vise, nu ni-l prezice și nouă?

| Andreeush a răspuns:

A fost doar un vis și atât.

| Sofer a răspuns:

Ca e posibil sa aibă alta orientare dar în vis.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce semnificatie nasoala poate sa aiba un vis in care se saruta cu o fata? Chiar si in realitate daca ar fi, de ce sa fie nasol? Sunt persoane care nu sunt homosexuale, dar incearca, chiar daca este odata in viata, un asemenea lucru. Viata si cea sexuala sau iubire nu este ceva delimitat in alb si negru: mai are si nuante gri.
A visat acest lucru ca o relectare a unui gand sau a unei intrebari avute pe parcursul zilei, di varii motive, ca de exemplu a auzit, a citit sau... sau... doua fete s-au sarutat sau sunt lesbiene. E doar un exemplu.
Asa putem visa ca am omorat pe cineva, asta nu inseamna ca in viitor vom omori pe cineva.

| Hollyg a răspuns:

Buna! Visele ne sunt date de subconștient si întotdeauna au o semnificație psihologică. Prietena ta, este posibil sa fie plictisita de relația le care o are, sau nemulțumita, iar din cauza asta a visat sărutând o femeie.

| Sandra1678 a răspuns:

Visele sunt doar vise și atat, nu prea au legătură cu viata reala, nu are nici o semnificație stai liniștita?