| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Azi noapte am avut un vis destul de atipic, avand in vedere ca a fost si Luna plina si nu pot sa imi dau seama ce semnificatie poate avea, poate cei care se pricep la asa ceva ma pot ajuta si pe mine. Am visat ca eram cu prietena mea cea mai buna aici la mine in zona in apropierea casei mele si deodata un om mai in varsta(cred ca in jur de 60 ani avea) ne "abordeaza" si ne intreaba ceva de genul daca in zona exista vreo banca BCR. Si cred ca avea o tulburare de vorbit pentru ca il intelegeam foarte greu si se balbaia si il rugasem sa imi scrie in telefon in Notes ce voia sa stie. Apoi deodata il vad ca se transformase intr-un copil de 1-2 ani si traversase strada fara sa se asigure si din fericire nu a patit nimic. Apoi eu si cu prietena mea il vedem iar ca se transforma intr-o larva si in final intr-un fluture, iar apoi langa noi era o multime de oameni care il aplaudau. Stiu ca o sa ma considerati nebuna, dar mi s-a parut cel mai ciudat vis pe care l-am avut si nu imi dau seama ce legatura poate sa aiba cu viata mea. Tin sa mentionez ca in ultima perioada am fost mai depresiva, mai singuratica, fara multa lume alaturi de mine. Poate sa aiba legatura? Multumesc frumos pentru ca ati citit pana aici!

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Asta e vis ciudat? Hmmm...

Dar sa vedem cu simbolistica din vis:

Prietena cea mai buna din vis simbolizeaza o calitate, o trasatura de personalitate.

In apropierea casei - nu te simteai prea confortabil. Schimbarea de mai jos nu te face sa te simti confortabil.

Metamorfoza simbolizeaza schimbari bruste si rapide in viata ta, dar nu este foarte smooth, ceea ce inseamna ca nu esti foarte pregatita pentru schimbari.

Oamenii aplauda - recompensa daca te schimbi, aprecierea celorlalti, feedback-ul.

Visul are intotdeauna legatura cu realitatea. Creierul lucreaza noaptea, nu sta degeaba, incearca sa rezolve probleme.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred că sforăiai în timpul visului.
Nu înseamnă nimic raportat la realitate, visele sunt niște aberații create de noi în subconștient. Eu de obicei sunt semi-conștient în timpul somnului, și imi controlez imaginația.