| CrazyYoyo a întrebat:

am o prietena si colega in acelasi timp. ne aveam foarte bine cativa ani pana cand, s`a dat pe baieti golanasi pentru a avea "spate" intelegeti voi laughing de atunci mereu se i`a de toata lumea ca bate ca nu stiu ce face si cand se i`a lumea de ea nu mai e asa smechera e mielusel acum cateva zile si-a luat bataie de la o fata si tot ea era cu gura mare, dupa ce si-a luat bataie a inceput sa o injure pe fata aia si sa spuna ca o s`o bata (daca era asa tare de ce n`o fi batut`o atunci cand erau fata in fata? si ea doar statea s`o bata aia?straight face ma roglaughing )
Problema e ca, aseara m-am certat rau cu ea pentru ca baga strambe la ceilalti prieteni si din cauza ei nu ma mai inteleg cu nimeni bine mai am o prietena care deja am inceput sa nu ne mai vorbim asa mult doar din cauza ca aia se da pe langa ea si o joaca pe degete dupa cum vrea ea si asta ma deranjeaza.
M`am luat nitel de ea pentru ca m`a facut "javra" si din cauza asta, vor niste fete sa ma bata si niste baieti ca vai draga ea e victima si eu vinovatastraight face serios?straight face le-am spus la toti ca ea e o scorpie si ca face ce vrea din ei pentru ca interesul ei e sa aiba spate. le-am spus ca eu o cunosc de 8 ani si stiu ce fel de persoana este. acum este buna cand are nevoie de ceva iar dupa cateva minute e o scorpie care injura si spune ca n-are nevoie nevoie de nimeni.

Cum pot scapa din situatia asta?straight face sincer nu as vrea sa ma bat cu nimeni adevaru` e ca e posibil sa`mi i`au bataie 1 la 3 e cam greu thinking si cum sa le dovedesc ca e o fata schimbatoare si cu mii de fete?straight face

Răspuns Câştigător
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

De ce trebuie să îi faci asta? Daca nici tu nu le-ai mai zice la restul că e o scorpie probabil că nici ea nu te-ar mai bârfi. Dacă ai lăsa-o în pace ar fi cel mai bine. Arată-i că eşti indiferentă pentru că, sincer vorbind, e singura soluţie. De ce să te iei de ea doar pentru că bagă strâmbe? Toţi o fac! Şi ce dacă? Ceva doare doar dacă-ţi pasă de acel ceva. Dar dacă nu crezi că mai doare? Într-un final o să se potolească şi o să te lase în pace. Văzând că te pe tine te doare în cot de ea o să renunţe. Aşa fac toţi.

| CrazyYoyo explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Baga strambeeestraight face si toata lumea imi sare in cap. n`o mai bag in seamastraight face da` ea continua si baga strambe la toate si ma i`au cu alea la bataie laughing asa degeabastraight face ce dracu

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru CrazyYoyo):

Nu am zis mai sus că ceva doare doar dacă te gândeşti la aşa ceva?
Crede-mă, şi despre mine se bagă strâmbe. Dar crezi că-mi pasă? Şi mi eîmi sare în cap, dar crezi că fac ceva? Îi ignor şi gata. Mă doare fix în anus de părerea lor laughing