| FataTPUpunctRo a întrebat:

Hey buna! Am si eu o problema cu baietii. Deci sa incepem cu inceputul: A inceput acum 2 ani.Cand un baiat pe nume N. a venit la mine in clasa. Lui ii placea de mine(Cel putin asa se vedea din comportamentul lui) si mie de el, dar nu ii aratam. Dupa un an lui tot ii placea de mine, iar asta a dus sa se ia niste fete de mine ca cica imi place mie de el iar el scose-se niste vorbe ca cica as fi eu cu el, m-am certat cu acele fete le-am zis ca totul este fals... am trecut si peste asta.Acum la inceputul clasei a VIIa. mie imi placea si mai mult de el, dar nu stiam de ce. Am ajuns sa ma cert cu cea mai buna prietena a mea deorece a bagat o fata strambe. Din cauza asta el s-a certat foarte rau cu ele si era aproape sa le bata. El era intr-o relatie, iar din cauza aceasta nu am vrut sa ma bag.Peste cateva zile fata cu care era el, ea vazand ca suntem atat de apropiata(dar fara voia noastra) m-a intrebat daca sunt cu el, eu i-am zis ca nu, am ajuns sa ma cert si cu ea. La scoala baiatul acesta vazand ca sunt suparata m-a intrebat ce am, eu nu i-am spus desigur dar mi-a dat de injurat. Pana la urma i-am zis ce si cum. Acesta s-a certat si cu prietena lui.Eu am incercat tot posibilul sa ii impac dar el nu a vrut. El fiind cu mai multe, doar eu stiam ca era cu vreo 3. Tot nu am vrut sa ma bag. Dar nu stiu ce s-a intamplat la un timp devenisem foarte apropiati. Odata cu aceasta apropiere au venit si niste atingeri (aproape ca eram sa ne sarutam). DAR de la un timp a devenit foarte distant de mine(din ce motiv habar n-am). Cand ma vede cu alti baieti e ft gelos, iar el cand e cu alte fete sau cu anturajul lui nu ma baga deloc inseama.

PROBLEMA e ca eu il iubesc extrem de mult si ma doare comportamentul lui.
mai ales ca odata m-a intrebat ce s-ar fi intamplat daca noi am fi impreuna.
Deci plz spune-ti-mi ce sa fac...

P. S: Nu-s fata care are contul aici mi la dat deoarece ea nu o sa mai intre.

4 răspunsuri:
| iJustWannaDance a răspuns:

Pai... daca e cu mai multe odata ar trebui sa faci tot posibilul sa uiti de el.

Gandeste-te putin... daca isi bate joc de prietenele sale actuale, de ce crezi ca se va schimba fata de tine?
Asta se vede deja din faptul ca te baga in seama doar cand are el chef.

Are vrajeala in el, dar u nu te lasa prostita de asta. este doar un baiat normal care vrea sa te amageasca.

Acum, fara suparare, dar, deschide-ti ochii!

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Pai si eu sunt a 7a asa si mi s-a intamplat si mie da am trecut peste pentru. era prea popular baiatu acela da mi s-a intamplat cu alt baiat care umbla si el cu vreo 2, 3 si singer vreau sa trec peste da nu pot pentru. ca inca il mai iubesc si eu da el nu stiu si iti sugerez sa vb cu el despre asta poate se rezolva cumva si te intelege si el mai bine sau chiar sa fiti impreuna

| greutateideala a răspuns:

Stii replica generala a cuceririlor?"prima data te baga in seama prea mult iar apoi cand te obisnuiesti cu el te trateaza cu indiferenta.pentru el asta e lozul castigator.In curand veti fi impreuna.Dar trateaza-l si tu cu indiferenta insa fereste-te sa-l faci gelos caci asta va va afecta in relatie.mult noroc si nu-i mai da de inteles ca il iubesti!

| IAmGreen a răspuns:

Situatia tipica, pentru ca tot noi fetele ajungem sa suferim.
Cred ca vrea doar sa te faca sa te indragostesti de el, si a si reusit.Cand e in cercul lui de prieteni, ramane cu ei si nu te baga in seama pentru ca ii e frica sa nu isi strice reputatia pe care o are in ochii prietenilor, iar cand tu esti cu alti baieti si el devine gelos, e doar un fel de masca de-a lui, sa te faca sa crezi ca el te iubeste si ca ii pasa, dar tu nu ii raspunzi sentimentelor. Sfatul meu pentru tine e sa treci mai departe, o sa cunosti si alti baieti, poate mult mai buni ca el, si el va ramane cu cercul lui de prieteni si cu reputatia lui.Probabil atunci isi va da seama ca ce a facut a fost gresit.