| Adutza_Alesandra_1990 a întrebat:

Buna am o prietenii na care de vre-o saptamana o se intampla urmatorul lucru :de ex: aseara a visat CA a murit un om din orasul ei si dimineata cand s-a trezit a vazut ca erau iameni care treceau pe strada in negru si plangeau,carau un cosciug.
V-a rog,este disperata CE sa faca, e CA si cum ar prezice viitorul rau.
V-a rog un sfat.
Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cred că a fost doar o coincidență.În mod sigur nu are puteri supranaturale.

| RainmakerX a răspuns:

Hey! Mi se mai intampla si mie sa visez lucruri care chiar se intampla si in viata reala. *destul de des*
Nu mi se pare mare lucru, doar nu a ucis ea acel om pana la urma.

Fii atenta. Omul acela era in cosciug, nu?
Ce inseamna asta? Omul cand se pune in cosciug? Exact, dupa ce moare.Inainte sa fie pus in cosciug dureaza ceva pentru a se face niste pregatiri...
Unde bat? Acea fata a visat toata treaba aia dupa ce acel om a murit.Intelegi?
Fii atenta! Poate ca a auzit prin casa, de la cineva cineva... ca acel om a murit si de aceea a visat. Faza cu cosciugul a fost una obisnuita in rest.
Ea a visat noaptea acel vis iar dimineata a vazut cosciugul si toate cele.

Ce deducem de aici? Deducem ca este o simpla coincidenta.

Fata greseste! Nu este clarvazatoare sau ceva de genul daca de asta este speriata. Omul acela a fost mort de ceva timp *cateva zile idk* deci nu ea i-a anticipat moartea,ea doar a visat ca respectivul a murit, ceva ce probabil a auzit de la o ruda, de prin oras sau pur si simplu a spus asta la televizor iar ea nu a fost atenta, cine stie?

Concluzia este ca fata nu are de ce sa se sperie intrucat nu a prevazut moartea acelui om.
Omul respectiv a murit inainte ca fata sa viseze. Acest lucru este cat se poate de logic.
Pur si simplu a auzit undeva fara sa-si dea seama despre aceasta moarte iar seara l-a visat.
Nu este nimic special in asta, incearca sa-i explici ce si cum...
Sper ca ai inteles. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, nu mai credeţi lucrurile astea, aveţi alte preocupări acum, nu mai credeţi în vise sau că ar putea prezice ceva

| rousz a răspuns:

In fiecare zi mor oameni, si poate a fost coincidenta

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Mă mir să aibă ceva puteri "supraomeneşti" poate a auzit fără să fie atentă în ziua aceea şi i sa întipărit în minte. Ori poate se joacă cu tine.

| victoriavickymaria a răspuns:

Poate a fost o coincidenta.Mai demult si mama mea visat ca a mancat-o un tigru si dimineata poza i-a apărut pe telefon

| victoriavickymaria a răspuns:

Poate a fost o coincidenta.Mai demult si mama mea visat

ca a mancat-o un tigru si dimineata poza i-a apărut pe telefon