| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.
Acum 5 ani am vazut-o pe o prietena de-a mea cu cineva si m-am dus si eu la ea si am intrat in vorba cu ea sa aflu cine era baiatul de langa ea. Ea imi zice cum il cheama nu mai stiu eu ce si am devenit prieteni.Baiatului ala ii placea de mine dar si mie de el si am tinut secret asta pana m-am scapat(recent) tocmai fetei cu care eram atunci. Ea se purta urat cu el si mi-a zis ca si ei ii place de el dar cred ca face la misto.In fine. El imi zambeste des, se baga in vorba cu mine nu stiu eu ce. asa dar se purta cam ciudat in ultimul timp cu mine pentru ca venise fata cu care se baga in fiecare an la inceputul verii si cu care se daspartea la sfarsit si tot imi zicea de ea.Cum a venit ea el nu mai statea cu mine, m-a impins si nici nu prea mai vorbea cu mine si am zis sa nu ma mai duc la el pe acolo.Peste vreo 5 zile imi simte lipsa si vine si imi zice: De ce nu vii in partea >mea? Eu atunci i-am zis ca nu cunosc pe nimeni acolo si in plus cine m-a chemat si atunci a plecat.Mai tarziu vine la mine cu un baiat si se pune langa mine pe brodura si fac o chestie despre viitor(nu reala doar pentru fun) si imi zice ca pleaca in vacanta.Mai pe seara vine la mine trist si imi zice ca sa certat cu prietena lui si s-au despartit. M-a intrebat cat la suta suntem prieteni si i-am zis ca 100% si el a zis ca 85 si mi-a mai zis ca ma place ca iubita 1 %. Eu sincer cred ca mai mult si nu stiu ce sa ii mai zic cand dau ochii cu el adica peste doua saptamani.Mersi ca ai avut rabdare si ai citit asta si stiu ca e banal ce am scris da nu prea am cu cine sa discut despre asta asa ca vreau sfaturi.

1 răspuns:
| fluturas a răspuns:

Cam naspa big grin
mda. 1% ca iubita = 100% ca prietena eu cam asa zic, 1% e foooarte putin, dar nu cred ca poate cineva sa-si exprime iubire ain procente

da si eu cred ca te place mai mult, altfel nu ar fi venit la tine
desi dupa cum ai scris tu mai sus ca nu mai vorbea cu tine si ca te-a impins mi se pare ca se purta foarte urat cu tine, cum sa te impinga :Oconfused?
daca iti place de el si cred ca si lui ii place de tine probabil veti ajunge sa fiti impreuna big grin, oricum lasa lucrurile sa mearga in voia sortii happy, prima data mai bine va imprieteniti, incearca sa vorbesti cat mai deschis cu el ( fii putin mai misterioasa, baietilor le placewinking happy ) si apoi poate o sa fie si ceva mai mult happy succes! kiss