| Pandicoarna2134 a întrebat:

Am o problema. Am 13 ani si 75 kg. Dar sunt înaltă 1, 74 si nu prea se vede... Am un stil de viața sănătos. Nu mănânc Fast food, nu beau suc acidulat, dulciuri mănânc putine. Pâine mănânc dar maxim 3 felii pe zi. Sunt grasa! Si nu stiu de ce. Dupa 7 nu mănânc.nu mănânc prăjeli. Doar mâncare la cuptor si restu. Sport nu prea fac. Merg 1 km jumate pe zi si mai ma plimb in timpul liber... Ma simt prost ca nu sunt slaba ca restul fetelor... Ca sunt destul de plinuță. Ma simt discriminata. Am z slăbit luna trecută 5 kg. Dar nu se vede! Si acum nu mai dau jos deloc.Mi-a venit menstruația doar de trei luni... Ați avut si voi problema asta? O sa slăbesc cu timpul? Pe parcursul pubertății? Daca nu... Ce sa fac si de ce sunt asa grasa? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ztai linistita, e o perioada in care iei si scazi in greutate, in plus esti inalta. Fii atenta la dulciuri si seara incearca sa mananci salate de legume in care poti pune si cubulete de cascavalsau ce iti place si sa nu mai mananci dupa 18:00.Fa zilnic abdomene, cat de multe poti, in timp vei putea face 100 o data. Vei slabi sigur, vei vedea rezultate in circa doua saptamani.

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cum adica te simti discriminata? Cine te discrimineaza?

Nu conteaza asa mult ce manaci si ce nu mananci, ci cate calori bagi in tine zilnic (si cate scoti). Poti sa mananci numai fructe si legume, dar daca mamananci 2 pepeni pe zi tot degeaba.

Zi cam ce si cat mananci intr-o zi normala.

| peperonies a răspuns:

Pune aici ce ai mancat in ultimele 3 zile dimineata la pranz si seara si iti zic unde e problema.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Daca zici ca mananci sanatos si nu slabesti incearca sa faci sport. Alearga seara sau fa exercitii acasa.

| Pandicoarna2134 explică:

Am mâncat miercuri : dimineata : un sendviș la scoala la ora 8:00. Acasa : ciorba de vita jumătate de castron si o felie cat jumătate de palma de friptura cu salata de varza si seara o conserva de ton cu lămâie si un mar. Azi dimineata la fel si la prânz : ciorba de pui jumătate de castron si piept de pui cat palma cu salata de varza. Nu mănânc mult! De asta nu înțeleg. Si da! Colegii imi spun chestii urate si sunt lăsată de o parte.

| peperonies a răspuns (pentru Pandicoarna2134):

Pai scoate painea si marul si in 2 saptamani o sa vezi rezultate.

nu conteaza cat mananci conteaza CE mananci.

daca ai observat in salbaticile in medii in care exista mancare in abundenta nu exista animale grase ci doar mai multe animale.

| Pandicoarna2134 explică:

Si salata de varza proaspăta. Nu aia de ieri. Cam 6 linguri