| andrutzzzzza a întrebat:

Am o problema..Am intrat intr-o depresie continua de la inceperea liceului si nu stiu cum sa scap de ea. Sunt trista mereu, fara vlaga, plang, ganduri negre, dorm mult, nu am interesul de a imi ocupa timpul cu ceva ..am mai trecut prin asta dar am reusit sa trec peste, dar acum nu mai pot! Cine trece sau a trecut prin ce trec eu il rog sa ia legatura cu mine. Am nevoie sa discut cu cineva care sa nu ma judece, care stie despre ce vorbesc! id meu este : yoo.andrutzaa@yahoo.com( dar nu prea intru mai deloc) iar fb este " De Ea ".dau accept la toti, iar daca nu ma gasiti lasati-mi fb-ul vostru. Chiar simt nevoia sa vorbesc cu cineva care, cum am mai mentionat este sau a fost in aceeasi situatie ca mine. MUlTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Depresia nu-i cel mai bun remediu al niciuneia dintre probleme, iar cu timpul se agraveaza. Ia, te rog, cate un magneziu efervescent pe zi si in putin timp iti vei reveni. De la ce oare sa fi pornit toate astea? Gandeste-te putin la tine - oare nu esti unica, speciala, deosebita si o particica din Creator? De ce sa fii trista cand tot din jurul tau e creat pentru ca tu sa fii fericita? De ce nu te rogi putin si sa spui tot ce te deranjeaza intr-o scurta rugaciune? Ai o poza de avatar superba si ma gandesc ca esti o fata minunata; de ce vrei sa-ti plangi de mila si ceilalti sa te vada asa? Priveste-te in oglinda si vezi ochii fermecatori pe care-i ai (Cineva ti i-a dat ca sa bucuri un suflet!), trasaturile speciale ale fetei (Cineva ti le-a creat asa pentru a fi o fiinta deosebita!), corpul si inteligenta nativa (Ai venit asa pentru un scop, nicidecum sa fii trista!) etc.; oare se merita sa pui la suflet orice nimic? Intareste-te si lupta, pierzi timp important fiind in starea asta, timp cu care nu te mai intalnesti niciodata! Scrie un jurnal al fiecarei zile si peste putin timp imi vei da dreptate! Ce te faci cand va aparea o problema realmente grea in viata ta? Vei abandona tot? E viata ta si-i cea mai importanta fiindca-i doar una si merita sa o traiesti cu toate bunele si relele ei! Ai credinta in Creator si in tine! Te imbratisez!

| Radu284 a răspuns (pentru Caro34):

> Ia, te rog, cate un magneziu efervescent pe zi si in putin timp iti vei reveni.

@.@
Iti dai seama ca daca asa ar sta lucrurile, medicamente in care se investesc zeci de milioane de dolari in R&D nu ar mai exista?

| andrutzzzzza explică (pentru Caro34):

Iti multumesc mult!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iesi putin la aer curat mai relaxeazate putin si totul va fi bine.

| ScandaL a răspuns:

Buna. happy
Si eu am fost asa anul trecut, am ajuns la depresie din cauza problemelor cu familia, gen : nu ma lasau afara, n-aveam voie cu nimeni, nu ma lasau nici macar la coltul strazii, doar la magazin, si acolo foarte rar, nu ma lasau sa imi vad tatal [eu stand atunci la bunicii din partea mamei] etc. happy
Sper sa iti treaca. :*

| dorin1990 a răspuns:

Oare de ce ai ajuns in situatia asta? intai trebuie sa gasesti problemele care te-au adus aici, ai putea sa faci sport etc dar intai trebuie sa stii, acum ma repet de ce ai ajuns aici!

| Yahweh a răspuns:

Depresia in general afecteaza doar oamenii slabi, probabil esti un om slab, o partida buna de sex te poate scoate din depresie instant happy

| andrutzzzzza explică (pentru Yahweh):

Am doar 15 ani!