| Lidiu a întrebat:

am o problema, am sa spun totul in detaliu, eu cu cel mai bun prieten al meu am ajus sa fim impreuna, acum cateva zile el mi-a spus ca e foarte obosit psihic si ca nu mai poate tine o relatie deoarece nu mai este in stare sa acorde atata atentie, nu mai poate sa faca pe cineva sa simta acei fluturi in stomac si sa il faca sa se simta iubit si nu mai e in stare sa asculte si sa incerce sa rezolve problemele altcuiva dar totusi a zis ca nu vrea sa se desparta nici de mine pentru ca atat el cat si parintii lui s-au atasat de mine foarte mult, l-am intrebat daca vrea sa ramanem prieteni cum eram inainte sa fim impreuna si a fost de acord, problema este ca acum nu stiu daca chestia asta e doar o pauza in relatie sau daca chiar ne-am despartit de tot, nu mai pot sa dorm calumea, adorm pe la 5 dimineata si trebuie sa ma trezesc la 7, oboseala psihica a ajuns si la mine si sunt incarcata cu o gramada de ganduri, si apar si dureri de cap stari de voma lesin si usturimi de ochi, plang fara sa imi dau seama de multe ori, si nu stiu ce si cum sa fac, deoarece nu reusesc sa ma calmez in nici un fel. Daca are cineva vreo idee sau daca a trecut cineva prin asa ceva si ma poate ajuta cu un sfat sau sa imi zica cum a trecut de toata chestia asta. Multumesc de intelegere

Răspuns Câştigător
| diadiana2604 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbești cu el sa afli care e motivul pentru care el e obosit psihic. Cred ca e important sa nu il presezi cu întrebări despre relatia voastră. Cel mai bine ar fi sa îi fi alături chiar daca nu mai sunteti împreună. Cand o sa se simtă mai bine ar trebui sa vorbesti cu el să-i spui ce simti si sa clarificati totul. Sper ca te-am ajutat si chiar sper ca o sa se rezolve. App orice ar fi sa nu il lasi singur daca are vreo problema, indiferent de ce se va întâmpla să-i fi mereu alături!

3 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Asta cu oboseala psihica e un fapt.
Probabil ești prea lipita de el si bu-i dai timp sa respire.
Ca toate femeile, ce-i drept.

| PrivesteCatreCer a răspuns:

In primul rand. clarificati situatia, lasa orgoliul de o parte si suna-l, asta te va calma.Va sfatuiesc sa faceti o mica pauza, o saptamana, fara sa va vedeti sau sa va scrieti. O sa faca cateva schimbari in relatia voastra. Bafta

| Lidiu explică (pentru PrivesteCatreCer):

Ideea e ca am ramas prieteni (gen cum eram inainte de relatie) si nu am cum sa nu ma vad cu el avand in vedere ca e la acelasi liceu si fie ca vreau fie ca nu tot ne vedem.