| Elenagabriela01 a întrebat:

Buna, am o problema. Contul meu de Instagram a fost închis acum 3-4 zile, când intru pe el imi spune ca "Vom verifica informațiile tale și, dacă le vom confirma îți vei putea accesa contul peste aproximativ 24 de ore ", au trecut 3-4 zile. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le-ai trimis copie dupa Buletin?
Cum crezi ca-ti vor verifica informatia si contul, daca nu le-ai trimis nici un document oficial?
Numele si data nasterii din Instagram, sunt cele adevarate si corecte ca in buletin?

| Elenagabriela01 explică (pentru Violleta2022):

Nu îmi cere nici-o data de naștere pe Instagram, nu mi-au cerut poza la buletin sau ceva de genul ca le trimiteam

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elenagabriela01):

Atunci cum te vor verifica?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și corespund 100%? Datele trimise pentru verificare cu cele mentionate de tine la inregistrarea pe Instagram?
Cred că au găsit nereguli.

| Elenagabriela01 explică (pentru floresdemayo):

Problema este, ca nu mi-au cerut nimic. Doar când ma conectam a apărut asta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Se inchid foarte multe conturi de Instagram, chiar si cele cu milioane de urmaritori. Asta pentru ca daca sunt raportate in masa, instagramul le inchide fara a le verifica, pentru ca sunt foarte putini angajati care sa faca treaba asta. Iar daca contul tau incalca regulile Instagram (de ex avea nuditate, violeta, promovare de nuditate, violenta, substante interzise etc) atunci chiar ca nu il mai vezi in veci