| alexutza697595 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Imi apare o eroare de folder. Adica apare imaginea folderului si mi se blocheaza calculatorul. Dau "end now ", pentru ca daca dau cancel nu se intampla nimic. Iar apoi imi dispare bara de jos, cea care include si startul, si tot ce am in bara. Isi revine numai la restart. De obicei mi se intampla cand intru in Local Disk D. Faza este ca am scanat si cu antivirusul in tot pc-ul si nu se gaseste niciun virus. Windows-ul meu este Xp Profesional. Aveti idee ce are calculatorul meu? M-am cam saturat pentru ca se blocheaza des si trebuie sa ii dau mereu restart.

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Cand iti mai face asa, faci in felul urmator :
apesi CTRL + ALT + DEL, se va deschide o fereastra, cunoscuta sub denumirea de Windows Task Manager, te duci la File, dai New Task, apare o casuta, scrii explorer. exe dai enter si astepti putin sa incarce explorerul. asta e tot.
de la ce poate fi? de la virusi - nu ies toti la scan, prea multe programe instalate, prea putina memorie in C, registrii aiuriti, etc.
recomand un format, posibil si o alta varianta de XP.
bafta

| Meu_Teo_1993 a răspuns (pentru CybeRAthlete):

Ma mie nu-mi merge ca nu prea inteleg ce sa fac imi poti explica mai clar te rog

2 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Pai.happy
si eu am problema asta.happy
Este din cauza ca tii multe programe dechise
Sau pagini de net\mess, etchappy
Las-o mai moalehee hee
aa.
si daca ai programe care nu le folosesti des, dezinstaleaza-le. Din cauza lor iti merge atat de greu pc-ul.happy
O sa vezi ca dupa va fi mai bine:*