| Iridinvest a întrebat:

am o problema cu imprimantaHP Deskjet F 2280. am reincarcat cartusul color ieri, iar astazi am incercat sa scot ceva- o imagine din pc si scoate in culori roz, portocaliu, rosu. desi imaginea este in gri, verde! ciudat este ca atunci cand pun ceva la scanner sa scoata la imprimanta, scoate exact culorile de acolo! raspuns urgent funda! multumesc

2 răspunsuri:
| dmalexandru a răspuns:

S-ar puteas sa fie urmatoarele probleme
1)Nu lea incarcat cum trebuie
2)Imprimanta e devina
Ma rog mai asteapta intrebari si consultate cu un reparator de calculatoare iti spune tot.Sau mai du-te odata la astia care ti-au rencarcat catusele si spune-le ca nu merge. Poate ti-a gresit cernealea.Mie mi-a pus 38 in loc de 40

| Iridinvest explică (pentru dmalexandru):

Chestia e ca, daca de ex vreau o foto alb-negru, soate in doua feluri
1. cand ambele cartuse sunt in imp, imaginea iese negru cu nuanta multa de portocaliu
2. cand este doar cartusul negru in imp scoate f bine!
concluzia mea: cartusul negru este de vina. ce e drept, perosoana care l-a reincarcat s-a cam chinuit. adica nu parea profesionist. desi era la un magazin specializat! straight face