| adamlambert a întrebat:

Am o problema cu mama. Ma cotrobaie peste tot! mesaje pe facebook, telefon-mesaje,poze, melodii! m-am saturat. Se tipa intr-una la mine! de ce se comporta asa? nu are motiv... cica eu ridic tonul la ea. Normal ca il ridic, daca asa face ea, doar nu am sa stau ca proasta sa tipe la mine. Revin, nu are motive! curva nu sunt! nu am prieten, cu toate ca restul colegelor au. Invat cat pot. Sunt a7-a si pe primul sem. media semestriala a fost 9.31.

totusi, telefonul, mesajele, sunt intimitatea mea. Luna viitoare fac 14 ani. Vi se pare normal sa imi faca toate astea de la varsta asta? *_* ma gandeam ca va incepe mai tarziu cu cotrobaitul. AAAA si sa nu uit. Stiu ca nu am de ascuns nimic, dar atunci de ce cauta? care e problema ei?

6 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Nu este normal sa iti "violeze" intimitatea atat de mult. Ca mama este normal sa te mai controleze un pic, dar nici chiar asa. Poate in cazul tau nu merge sa vorbesti cu ea cu almul, dar poti incerca sa ii explici situatia ta tatalui tau sau altei rude care esti sigura ca te intelege. SPune-mi cum a mers!

| RubyDonnahue a răspuns (pentru RubyDonnahue):

Imi cer scuze pentru greselile gramaticale

| adamlambert explică (pentru RubyDonnahue):

Tata e la fel ca ea. Rudele mele, TOATE tin cu ea! straight face deci nu prea am cu cine vorbi.

| RubyDonnahue a răspuns (pentru adamlambert):

Cum a spus si Mihaela, incearca sa ii arati ca esti un copil cuminte si nu te intereseaza baietii (daca pe ea asta o supara) Ca orice fata ai nevoie de intimitatea ta. E o situatie complicata si iti sugrez sa ceri ajutor de la o persoana apropiata, gasesti tu.

| Mihaela1964 a răspuns:

Singura ei probleme e ca e mama, iar tu fata ei de 13 ani.Nu mi se pare norma sa tipi la dansa, oricare ar fi tema discutiei.Se teme ca orice mama pentru tine si tu nu vrei sa intelegi asta; pentru asta sunt controalele si grija excesiva...mai incolo, daca ar fi prea tarziu ce mai faci cu ele? Foarte bine ca esti o eleva silitoare, numai ca trebuie sa ai si tact si sa-i explici ca esti o copila cuminte care-si vede de varsta ei-rezultatele la scoala o dovedesc.Va intelege ca exagereaza si va slabi mai inceta cu suspiciunile, sunt sigura de asta.Numai bine draguta domnisoara!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Atata timp cat esti copilul ei,da este normal,e mama ta,ea te intretine,te creste, asculta de ea, nu ridica tonul la ea, cand nu o s-o mai ai, iti va fi mult mai greu.
Te pup!