| InnaArkane a întrebat:

Buna!
Am o problema de familie pe care nu stiu cum sa o rezolv. Acum 3 zile a fost inmormantarea iubitei fratelui meu, avea cancer si a murit la spital. Faza e ca nimeni nu a vizitat-o, cunoscut-o sau vazut-o vreodata dar toti plangeau. Iar eu am inceput dintr-o data sa rad. ( Da stiu, e ciudat. Am problema asta de mult timp. Probabil ca ma credeti nebuna, dar cand sunt foarte trista si frustrata incept sa rad, isteric de nu ma mai opresc, iar cand sunt fericita incep sa plang.) Oricum, toata lumea s-a uitat ciudat la mine, iar fratele meu s-a suparat si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si se preface ca nu exist... Stiu ca o merit, dar el stia totusi de "problema" mea (mda, am fost la psiholog si a spus ca am o problema cu exprimarea sentimentelor, probabil de la divortul parintilor, si cand sunt in situatii stresante explodez.) si inca e suparat pe mine. Nu stiu ce sa fac si ma simt foarte prost, de fiecare data cand incerc sa vorbesc cu el incep sa rad... Cum sa il fac sa inteleaga ca asta e modul in care reactionez eu la stres si ca nu am vrut sa par o dezaxata, rea si fara inima in mijlocul tuturor necunoscutilor acelora?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema asta. Cand sunt trist rad sau plang, din doua una laughing. In public ma abtin. Am autocontrol dezvoltat. Cred ca amandoi avem o problema. Dar daca explici ca nu ai facut-o din rautate vei fii dusa la psiholog. Eu nu iti recomand sa faci nimic. Las-o asa. O sa le treaca. Stiu ca intrebare e pusa de mult dar incerc sa ajut laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum am citit ca ai fost la psiholog. Scuzele mele. Dar daca si psihologul ti-a dat verdictul asta de ce fratele tau nu ar intelege?