| Carmen a întrebat:

Buna seara tuturor! va rog sa nu ma judecati, caci tin asta in suflet si simt nevoia sa impartasesc. am un prieten de aproape 2 ani si jumatate, ne iubim, ne intelegem foarte bine. sunt la facultate in alt oras, in ultimul an, dar distanta nu e o problema caci ne vedem in weekend-uri. pana acum totul ok, pana cand in cercul meu de prieteni este un tip foarte dragut, mai mic decat mine, care ma atrage tare. nici nu ma recunosc.sunt o fata cu principii, sunt constienta ca am prieten si il iubesc, dar nu pot sa nu ma gandesc la el. ce este cu mine? ma face sa rad mereu, simt ca e o atractie reciproca, pe care cu greu o controlez, vreau sa mi iau gandul de la el dar cum? el vazand ca mai mereu vorbesc cu iubi la telefon, astazi parca a fost mai rece cu mine. si ma simt aiurea. voi ce ati face in locul meu? si cum sa mi iau gandul de la el? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Dar cum ai fi dorit să se procedeze cu tine? Dacă prietenul tău cu care sunteţi împreună de 2 ani ar fi în aşa situaţie cum ţi-ar plăcea să procedeze cu tine? Dar chiar şi faptul că deja e pusă în disuţie alegerea, nu e ca o trădare? Tu decizi şi tu vei avea şi consecinţele alegerii.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu suntem facuti sa traim cu cineva vesnic, cea ce ti se intampla e normal acel baiat isi place acuma tia atins un punct sensibil persobalitatea lui, poate si fizic, umorul creaza noi coenxiuni in creier asa puternice ca putem prin ras sa nu simntit dureri mari, cu iubitul tau te intelegeti bine?

| neutrino a răspuns:

Da-le naibii de principii!

| Laugh25 a răspuns:

Eu zic sa te indepartezi de baiatul cel nou pentru ca poate este doar o atractie si o sa iti treacahappy
Aproprie'te de prietenul tau mai mult in momentele astea si nu o sa mai bagi in seama toata atractia astahappy

| Anticarul a răspuns:

Problema ta se manifesta in acest mod, deoarece nu petreci destul timp cu actualul tau prieten si cu toate ca il iubesti, acel oarecum gol dar plin din tine, o sa tinda sa fie ocupat de o persoana cu potrivire si atractie fizica de caracter, de cel putin 50%. Printre alte cuvinte, fara sa iti dai seama, dar o sa te trezesti cand esti deja implicata emotional, o sa vrei sa stai si sa il cunosti mai mult pe tipul cel nou, mai mult decat actualul, pentru ca el nu este acolo langa tine, cand inimoara ta simte nevoia de o completare langa ea, nu la X km distanta.

| Anticarul a răspuns:

Parerea mea? asa incepe, si o sa se termine fara actualul prieten in peisaj. Dur, dar adevarat si foarte des intalnit. Scuze si sper sa ma insel.

| Loredana_Lory_1990 a răspuns:

Avand in vedere ca esti cu iubitul de aproape 2 ani, nu cred ca are rost sa strici relatia asta doar pentru ca te simti atrasa de celalt.E doar ceva de moment....Concentreaza-te asupra iubitului tau actual! Daca insa atractia pentru celalalt nu se duce, i-a masurii... poate chiar il iubestii.
Dar gandeste-te bine! Sa nu regreti dupa aia!winking happy