| myamarymya a întrebat:

Buna am o problema deci am doua colege la scoala care se iau mereu de mine in fiecare zi pana cand intr-o zi nu am mai putu tine in mine si le-am injurat si am inceupt sa plang, chestia e ca de atunci se iau si mai tare de mine si nu stiu ce sa fac adica stiu ca trebuie sa le gasesc punctele slabe numai la una ii stiu punctele slabe ca e slabanoaga si ii spun pui de avicola, asa si puiul asta de avicola ma enerveaza extrem de tare eu plac un baiat din cls si ea stia si s-a dus la el si a inceput sa filtreze sa stea unul langa altul etc. bine acum mi-am dat seama ca acel baiat e un bou si nu vreau sa-l mai vad nicioadata. deci as vrea sa ma ajutati adica sa am cateva cuvinte cucare sa le jignesc bine nu chiar tare... plzz ma ajutati big grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raporteaza aceasta problema directorului sau parintilor/dirigintelui.

| pietrean a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te comporti si sa raspunzi ca o huliganca.Mai bine,evita sa ai de-aface cu ele,iar daca nu se poate evita o intalnire,fii mai desteapta si evita sa dati nas in nas. daca te apostrofeaza,mai bine mergi mai departe, ca si cum nu s-ar intampla nimic.
Cu cat raspunzi la atacurile lor, cu cat le bagi in seama, cu atat incurarjezi comportamentul lor necivilizat si te vor jigni mai mult, deoarece esti de fata si asculti tot ce ti se spune.La un moment dat, or sa se sature de propriile lor rautati si daca vor vedea ca nu te mai dor jignirile, te vor lasa in pace.Asa,raspunzandu-le,jignindu-le,alimentezi conflictul.
O sa-ti vina greu, dar fii mai desteapta si ignora-le!

| lunathemoon a răspuns:

Stii..nu e bine sa. faci chesti de astea happy Nu le baga in seama si te lasa in pace atunci happy