| cristi99vera73 a întrebat:

Salut sunt baiat am 13 ani si daca se i-a cineva de mine ma inrosesc la fata si imi vine sa plang de ce? ce pot sa fac? plzz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| anonima01 a răspuns:

Probabil esti mai sensibil si mai emotiv iar de asta cand se ia cineva de tine te intimidezi ar trebui sa nu mai pui asa usor la suflet.Nu baga in seama orice.Candva si eu pateam ca tine dar acum nu mai am aceasta problema.

| cristi99vera73 explică (pentru anonima01):

Multumesc o sa incerc

| anonima01 a răspuns (pentru cristi99vera73):

Sper sa reusesti sa nu mai pui asa usor la suflet si sa stii ca daca esti mai sensibil nu inseamna ca esti gay(cum au unii impresia).
P.S.:Fetelor le plac mai mult baietii sensibili.

| anonima01 a răspuns (pentru cristi99vera73):

Aoropo multumesc frumos de fundita.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să mergi la psihologul şcolii, să vorbeşti cu el.Te-ar ajuta mult şi nu ar trebui să îţi fie ruşine să faci asta.

| Aniquel a răspuns:

Esti prea emotiv omule. Sau gay? thinking

| cristi99vera73 explică (pentru Aniquel):

Si tu ai dori funda? ma asta e raspuns daca ai chef de mistouri nu pe TPU
pentru ca TPU este un site care ajuta oameni tu daca vr sa faci misto du-te pe facebook sau pe strada

| Vlelupu a răspuns:

Incearca sa-ti raspunzi la urmatoarea intrebare: Acea persoana care "se ia de tine", cu ce iti este superioara?

Tu te-ai nascut pe aceasta planeta la fel ca si acea persoana (din barbat si femeie).
Respiri acelasi aer ca si acea persoana.
Tu ai un creier, la fel si acea persoana.
Tu ai o inima, la fel si acea persoana.
Insiruirea poate continua pana la punctul in care si tu si acea persoana sunteti datori cu o singura moarte.

Deci, pe acest Pamant nu exista persoane superioare noua. Cu totii suntem oameni. E drept, unii au realizat mai mult in viata, dar pentru aceasta nu trebuie sa ne temem de ei, ci sa-i respectam.

| cristi99vera73 explică:

Wow ce tare ai fost la faza asta vrei funda? Du-te pe strada si spune lu golani tai asta

| MxGirl a răspuns:

Buna! In mod normal nu trebuie sa le afisezi reactiile acestea. Arata-te nepasator si nu baga de seama rautatile celorlalti! Fi tare!

| Enciu_Daniela_1997 a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar uite ce fac eu cand se i-a cineva de mine : incerc sa nu iau in seama ce imi zice, ma fac ca nu o aud si cel mai important NU PUN LA SUFLET! incearca si tu si fezi daca iti este mai bine...happy