| anonim1234556 a întrebat:

Hei. ma deranjeaza foarte tare un baiat din clasa. mereu in pauze trebuie sa mi ia lucrurile de pe banca si sa mi le arunce si cand incerc sa le recuperez trebuie sa alerg dupa el in toata clasa. ma enerveaza pentru ca este nesimtit nu vreau sa jignesc, doar ca mereu trebuie sa faca ceva sa ma simt prost. sa numai spun ca se ia de mine, cu toate ca eu nu ii fac nimic. vorbeste urat si pare ciudat dar lui. ii plac si..baietii... se crede mai bun decat mine si se trezeste pe grupul clasei dandu mi replici cu conotatii din acelea, intelegeti voi. mie mi se pare ca este o persoana care nu isi poate gasi rostul pe aceasta lume. ceea ce vreau sa va intreb este cum pot sa scap de el, ca sa ma lase in pace, sa nu mi mai arunce lucrurile si sa nu se mai ia de mine. ESTE EXTREM DE ENERVANT, DIFICIL SI NEEDUCAT. am nevoie de ajutor. va rog ajutati maa! multumesc.

4 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Nu-i mai da apa la moara. Astea sunt copilarii, fii mai matura ca el si ignora toate astea. Cu cat ii arati mai mult ca esti deranjata, cu atat va fi mai satisfacut sa te enerveze. Dupa un timp se va plictisi

| Jamy_Anca_1987 a răspuns:

Discuta cu doamna invatatoare/diriginte despre acest caz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jamy_Anca_1987):

Si ce crezi ca o sa faca diriga?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jamy_Anca_1987):

Spune i unui baiat cu care te intelegi mai bine, si roaga l sa se i-a putin de ala, daca nu spune-i mamei tale sau tatalui tau, o sa rezolve ei, apropo, in ce clasa esti?